اخبار > با حضور رئیس دانشگاه پنجاه و دومین نشست هیئت‌امنای دانشگاه برگزار شد
 


  چاپ        ارسال به دوست

با حضور رئیس دانشگاه پنجاه و دومین نشست هیئت‌امنای دانشگاه برگزار شد

گالري عکس
در این نشست که بعدازظهر روز سه‌شنبه 10 مرداد 96 در سالن شورای دانشگاه برگزار شد، ابتدا دکتر جعفریان رئیس دانشگاه، بابیان اینکه به تشریح گزارش عملکرد دانشگاه پرداخت و گفت: طی یک سال گذشته دانشگاه در سه حوزه آموزشی، پژوهشی و ارائه خدمات بهداشتی و درمانی فعالیت گسترده‌ای داشته است.
وی افزود: باوجود همه مسائل و محدودیت‌ها، دانشگاه در حوزه آموزش و پژوهش در رتبه‌بندی مختلف همچنان جایگاه خود را حفظ کرده است به‌طوری‌که در پایگاه رتبه‌بندی تایمز در رتبه 500 تا 600 و در رتبه‌بندی QS در رده 200 تا 250 قرار دارد.
دکتر جعفریان با اشاره به فعالیت‌های انجام‌شده در دانشگاه گفت: تقریباً 80 درصد برنامه چهارساله دانشگاه تا به امروز انجام‌شده و میزان موفقیت ما در حدود 60 درصد بوده است.
سپس دکتر امین لو دبیر مجامع، شوراها و هیئت‌های امنا، با اشاره به محورهای دستور جلسه گفت: دانشگاه علوم پزشکی تهران نسبت به دانشگاه‌های دیگر در این زمینه پیشگام بوده است.
دکتر امین لو طراز مالی دانشگاه را مثبت ارزیابی کرد و گفت: طراز مالی دانشگاه در ورود از سال 94 به 95 با 800 میلیارد تومان و از سال 95 به 96 هزار و هشتاد میلیارد تومان بوده است. دانشگاه کلیه‌ی بدهی‌های خود را در سال 95 از منابع دانشگاه پرداخت کرده و با هزار و هفتاد میلیارد تومان وارد سال 96 شده است.
در ادامه مهندس فروزنده، گفت: دانشگاه علوم پزشکی تهران در ساماندهی دانش پزشکی در کشور همیشه پیشگام بوده و عملکرد آن در حوزه آموزش، پژوهش، بین‌الملل، خدمات رفاهی، حوزه‌ی غذا و دارو و درمان، کسب رتبه‌های برتر علمی در داخل و خارج کشور و ... بسیار موفق عمل کرده است.
وی فعالیت‌های دانشگاه در حوزه بین‌الملل را قابل‌توجه دانست و افزود: دانشگاه علوم پزشکی تهران درزمینهٔ جذب دانشجوی خارجی و همکاری‌های بین‌المللی پیشرفت چشمگیری داشته و می‌تواند الگوی بین‌المللی سازی در کشور باشد.
در ادامه جلسه، گزارش عملکرد چهارساله دانشگاه ارائه و هیئت‌امنا پس از شنیدن گزارش عملکرد توسط رئیس و معاونت‌های دانشگاه، نظرات خود را در این خصوص مطرح کردند.
همچنین در این جلسه 18 پیشنهاد اختصاصی دانشگاه و 2 پیشنهاد اختصاصی مرکز قلب مطرح شد که پس از بررسی مورد تصویب اعضای هیئت‌امنا قرار گرفت.

خبر: مقدم
عکس: میثم عطری


١٥:٣٣ - چهارشنبه ١١ مرداد ١٣٩٦    /    عدد : ٦٩٩٦٩    /    تعداد نمایش : ١٤٠خروج