اخبار > بازدید رئیس دانشگاه و تیم همراه از 15 پروژه عمرانی
 


  چاپ        ارسال به دوست

بازدید رئیس دانشگاه و تیم همراه از 15 پروژه عمرانی

گالری عکس بیمارستان رازی

گالری عکس بیمارستان فارابی

گالری عکس بیمارستان شریعتی

گالری عکس بیمارستان امیراعلم

گالری عکس شبکه اسلامشهریک

گالری عکس شبکه اسلامشهر دو
این بازدید ساعت 9 صبح روز شنبه 7 مرداد 96 از بیمارستان مرکز طبی کودکان و از پروژه «احداث کلینیک ویژه» آن مرکز در زمینی به متراژ 900 مترمربع و زیربنایی به متراژ 4850 مترمربع که در مرحله گودبرداری و اجرای فونداسیون است، آغاز شد.
سپس تیم بازدید کننده با حضور در بیمارستان دکتر شریعتی از نزدیک در جریان امور پروژه های این بیمارستان قرار گرفتند. یک طبقه از «پروژه توسعه اورژانس، بخش‏های غربالگری و شیمی درمانی» این بیمارستان، آماده بهره‏برداری است و 2 طبقه دیگر نیز ظرف مدت یک ماه به بهره‏برداری می رسد. همچنین «پروژه احداث کلینیک ویژه»، در حال اجرای اسکلت و سقف است.  در ادامه نیز «بخش‏های ICU ، IVF و LDR» و «اتاق های عمل» بیمارستان و همچنین اقدامات هتلینگ در «بخش جراحی فک و صورت» که در مراحل پایانی است مورد بازدید قرار گرفت.
در این بازدید که دکتر سروش رئیس بیمارستان و دکتر شاهی مدیر بیمارستان نیز  دکتر جعفریان و تیم بازدید کننده را همراهی می کردند، تاکید شد این پروژه ها هرچه سریعتر به سرانجام برسند تا خدمات درمانی مورد نیاز در اختیار مراجعان قرار گیرد. همچنین مقرر شد بخش‏های ICU ، IVF ، LDR و بخشی از «پروژه توسعه اورژانس» نهایتاً تا پایان ماه جاری برای بهره‏برداری آماده شود.
سپس دکتر جعفریان و تیم همراه  با حضور در محل «پروژه احداث بیمارستان دکتر شریعتی-شماره 2»، واقع در انتهای بزرگراه شهید خرازی، از نزدیک در جریان امور اجرائی این پروژه عظیم بیمارستانی که یکی از مهم‏ترین طر‏ح‏های عمرانی بخش سلامت است، قرار گرفتند. در حاشیه این بازدید رئیس دانشگاه در جمع مسئولان اجرائی پروژه تاکید کرد، تیمی متشکل از بیمارستان دکتر شریعتی، معاونت درمان و دفتر فنی دانشگاه، موضوع را بررسی نهائی و تصویب نقشه‏ها  را هر چه سریعتر پیگیری کنند، تا پس از تصویب طرح جامع بیمارستان مشخص شود، کدام یک از این بخش‏ها در بیمارستان فعلی شریعتی ماندگار خواهد بود و کدام یک از بخش ها در ساختمان جدید بیمارستان مستقر خواهند شد.
همچنین در این بخش دکتر قربانی مدیر پروژه و  مهندس نیازمند مدیر PMU، توضیحاتی در خصوص میزان اعتبار ریالی مورد نیاز طرح تا پایان سال جاری و سال‏های آینده ارائه کردند. در این پروژه  که در حال حاضر در مرحله خاکبرداری و اجرای فونداسیون است تاکنون بالغ بر 400 هزار مترمکعب خاکبرداری انجام و برنامه‏ریزی شده ظرف مدت 3 سال با استفاده از وام بانک توسعه کشورهای اسلامی، خاتمه یابد.
در ادامه بازدید، رئیس، معاونان و مدیر طرح‏های عمرانی دانشگاه، با حضور در محل «احداث کلینیک ویژه اسلامشهر»، واقع در شهرک قائمیه اسلامشهر که در مرحله نازک کاری و اجرای تاسیسات است، از این پروژه بازدید کردند و تاکید شد  مشاور و پیمانکار به گونه‏ای برای پروژه برنامه‏ریزی کنند که حداکثر تا پایان سال جاری امکان بهره‏برداری از این پروژه میسر شود. در این بخش از بازدید که دکتر سلمانی مدیر شبکه بهداشت و درمان اسلامشهر نیز حضور داشت تاکید شد از هم اکنون موضوعات نحوه اداره کلینیک ویژه، امکان واگذاری آن و همچنین تجهیز کلینیک ویژه، توسط ایشان پیگیری و نتیجه به دانشگاه اعلام شود.
در ادامه حضور در شهرستان اسلامشهر و به منظور پیگیری پروژه «احداث بیمارستان 400 تختخوابی اسلامشهر» که در حال حاضر توسط سازمان مجری ساختمان ها و تاسیسات دولتی و عمومی وزارت راه و شهرسازی در حال اجرا است و پس از پایان به دانشگاه تحویل داده می شود، اعضای تیم در محل پروژه حاضر شدند و از نزدیک در جریان امور اجرائی آن قرار گرفتند. لازم به توضیح است این پروژه همچنان از پیشرفت فیزیکی مناسبی برخوردار نیست و طبق اظهارات پیمانکار، متأسفانه به دلیل مشکلات مالی و عدم تامین اعتبارات مورد نیاز، امکان تسریع در عملیات بسیار محدود است.
پس از بازدید از پروژه‏های شهرستان اسلامشهر، رئیس دانشگاه و تیم همراه بعد از توقفی کوتاه در ستاد شبکه اسلامشهر، با حضور در بیمارستان فارابی از نزدیک در جریان امور پروژه «احداث مرکز آکادمیک و طرح توسعه بیمارستان فارابی» که فاز اول اجرای آن در مرحله اتمام است، قرار گرفتند. در این بخش از بازدید، دکتر صدر السادات رئیس بیمارستان، دکتر صنعت کار قائم مقام رئیس بیمارستان و مرادی مدیر بیمارستان نیز حضور داشتند. دکتر جعفریان ضمن تاکید برلزوم تسریع در پیشرفت پروژه به منظور جذب هرچه سریعتر اعتبارات این طرح که از طریق وام بانک ملت تامین شده، به برگزاری هرچه سریعتر مناقصه فاز دو اجرا تاکید کرد و دستور داد موضوع مناقصه و انتخاب پیمانکار تکمیل ساختمان می بایست حداکثر تا پایان شهریور ماه سال جاری نهائی شود. لازم به ذکر است در ادامه حضور در بیمارستان فارابی، از «بخش های مشاوره قبل و بعد از عمل و ROP»که با همت و تلاش مسئولین بیمارستان در حال اجرا است، بازدید به عمل آمد.
در ادامه، نوبت به بیمارستان رازی و بازدید از پروژه «احداث بیمارستان جدید 160 تختخوابی رازی» رسید که با حضور در این بیمارستان، از نزدیک روند اجرا پروژه مورد بازدید قرار گرفت. در این بخش از بازدید دکتر عابدینی رئیس بیمارستان، دکتر مخترع مدیر بیمارستان، نمایندگان شرکت عمران آوا سلامت، مدیر طرح و نمایندگان قرارگاه خاتم الانبیاء، مجری EPC پروژه (طرح و ساخت) نیز حضور داشتند. دکتر جعفریان ضمن تشکر از اقدامات صورت گرفته  و پیشرفت فیزیکی 65 درصد پروژه، تاکید کرد طبق تفاهمات قبلی، پروژه می بایست تا پایان سال 1395 به اتمام می رسید که متأسفانه این اقدام عملی نشد و با توجه به اینکه دانشگاه در تامین اعتبارات و رعایت مفاد تفاهم نامه فی مابین به درستی عمل کرده، انتظار می رود پروژه حداکثر تا بهمن ماه سال جاری تکمیل و آماده بهره برداری شود. همچنین تاکید شد رئیس بیمارستان با همکاری دفتر فنی و معاونت درمان نسبت به تهیه طرح جامع مرکز اقدام کنند تا بعد از راه اندازی ساختمان جدید، برنامه آینده بیمارستان روشن باشد.پس از بیمارستان رازی، نوبت به مجتمع بیمارستانی امیراعلم رسید که مقصد نهائی بازدید این روز بود. رئیس دانشگاه و تیم همراه با حضور در این مجتمع، از نزدیک از اقدامات هتلینگ انجام شده در «بخش‏های پذیرش، بستری داخلی، دیالیز، گوارش و مدارک پزشکی» و «احداث پل ارتباطی ساختمان‏ قدیم به جدید بیمارستان» قرار گرفتند. در این بخش از بازدید، دکتر جعفریه رئیس مجتمع و مهندس رضائیان زاده مدیر مجتمع نیز حضور داشتند و با توجه به پیشرفت انجام شده، مقرر شد کلیه بخش های فوق تا پایان ماه جاری، راه اندازی و به بهره برداری برسد. همچنین  دکتر جعفریان ضمن تشکر از اقدامات صورت گرفته تاکید کرد موضوع «پروژه‏های اورژانس، غربالگری و شیمی‏درمانی» با جدیت بیشتری توسط رئیس بیمارستان پیگیری و همچنین با توجه به جابه‏جائی ساختمان های درمانگاه و اورژانس در آینده ای نزدیک، امکان تخریب بخشی از ساختمان های قدیمی فراهم شود، لذا موضوع طرح جامع این مرکز نیز می بایست با جدیت بیشتری توسط رئیس مجتمع و مدیر دفتر فنی دانشگاه در دستور کار قرار گیرد.
در پایان، این بازدید ها که از ساعت 9 صبح آغاز شده بود، در ساعت 19 و در محل مجتمع بیمارستانی امیراعلم به پایان  رسید.
توضیح اینکه، دانشگاه علوم پزشکی تهران در حال حاضر بالغ بر 600 هزار مترمربع پروژه عمرانی در حال احداث و یا بازسازی  دارد که در بازدیدهای صورت گرفته در این روز، حدود 230 هزار مترمربع از این پروژه ها، توسط رئیس دانشگاه و تیم همراه، مورد بازدید قرار گرفت.


١٢:٥٩ - دوشنبه ٩ مرداد ١٣٩٦    /    عدد : ٦٩٩٠٤    /    تعداد نمایش : ١٦٣خروج