اخبار > دکتر جعفریان: جذب دانشجویان خارجی دانشگاه را به سوی بازار بزرگ آموزش عالی جهان سوق می‌دهد
 


  چاپ        ارسال به دوست

برگزاری جشن روز بین‌الملل دانشگاه

دکتر جعفریان: جذب دانشجویان خارجی دانشگاه را به سوی بازار بزرگ آموزش عالی جهان سوق می‌دهد

گالری 1
گالری 2
گالری 3
گالری 4
به گزارش روابط عمومی معاونت بین‌الملل، دکتر جعفریان در جشن روز بین‌الملل دانشگاه که دوشنبه 16 اسفند در تالار ابن‌سینا برگزار شد، با بیان این مطلب گفت: جشن روز بین‌الملل دانشگاه همانند سه سال قبل با هدف گردهمایی دانشجویان خارجی، مقامات سفارتخانه‌ها و نمایندگان کشورهای خارجی برای آشنایی با ظرفیت‌های دانشگاه علوم پزشکی تهران برپا شده است.
وی با بیان اینکه دانشگاه علوم پزشکی تهران از حدود هفت سال پیش به طور جدی فعالیت‌های بین‌المللی را دنبال می‌کند و در این مسیر موفق به جذب 670 دانشجو از 37 کشور مختلف شده است، گفت: مقوله جذب دانشجویان خارجی این فرصت را ایجاد می‌کند که بخشی از بازار بزرگ آموزش عالی جهان باشیم.
وی تصریح کرد: در حال حاضر دانشجویان بین‌المللی دانشگاه از آمریکا، کشورهای اروپایی، آسیایی و آفریقایی هستند و آمادگی داریم تجارب کسب‌شده در این مسیر را به اشتراک بگذاریم.
رئیس دانشگاه افزود: با سخت‌کوشی حوزه بین‌الملل، توانمندی قابل‌توجه اساتید و وجود زیرساخت‌های مناسب دانشگاه، جذب یک هزار دانشجوی خارجی طی پنج سال در دستور کار قرار دارد.
دکتر جعفریان از فعالیت 11 دانشکده، 16 بیمارستان آموزشی و سه مرکز بهداشتی و درمانی به عنوان زیرساخت‌های دانشگاه یاد کرد و بیان داشت: مراکز بهداشتی و درمانی دانشگاه در جنوب تهران حدود 2 میلیون نفر تحت پوشش خود قرار داده‌اند.
وی در ادامه، ایران را کشوری غنی و قدرتمند در حوزه علوم پزشکی معرفی و تصریح کرد: با توسعه تعاملات و تبادلات بین‌المللی امکان همکاری با مراکز علمی و دانشگاه‌های معتبر نقاط مختلف جهان فراهم می‌شود.
دکتر جعفریان در پایان خطاب به دانشجویان بین‌المللی گفت: دانشگاه علوم پزشکی تهران تلاش می‌کند دانشجویان خارجی در کنار دانشجویان ایرانی بهترین بهره را از امکانات موجود ببرند تا وقتی به کشورهای خود بازمی‌گردند سفرای خوبی برای معرفی کشور و دانشگاه باشند.
خبرنگار: مهناز وحیدی
عکاس: جمشید ربیعی


١٦:٢٢ - سه شنبه ١٦ اسفند ١٣٩٥    /    عدد : ٦٦٨٤٣    /    تعداد نمایش : ٢٧٤خروج