اخبار > رييس دانشگاه: ريیس دانشكده پزشكي بالاترين موقعيت آكادميك را دارد
 


  چاپ        ارسال به دوست

برگزاری آیین تکریم و معارفه روسای پیشین و جدید دانشکده پزشکی

رييس دانشگاه: ريیس دانشكده پزشكي بالاترين موقعيت آكادميك را دارد

گالری عکس
به گزارش روابط عمومي دانشكده پزشكي، دكتر علي جعفريان رييس دانشگاه علوم پزشكي تهران، در آيين تكريم و معارفه دكتر امامي و دکتر نفيسي كه صبح امروز 20 دي ماه در تالار ابن سيناي دانشكده پزشكي برگزار شد، با تسليت ارتحال آيت الله هاشمي رفسنجاني يار ديرين امام، انقلاب و رهبري از زحمات دكتر امامي رييس پيشين دانشكده پزشكي قدرداني كرد و ادامه داد: آشنايي من با دکتر امامی سابقه ای ديرينه دارد و آرامش دروني، سلامت نفس، صفاي درون، خوش فكري، ايده پرداز بودن و عين حال قاطعيت از ويژگي هاي بارز اخلاقي و فردي ايشان است.
وي اظهار داشت: در طول مدتي كه بنده در دانشگاه مسئوليت اجرايي دارم، از نزديك شاهد فعاليت هاي اجرايي دكتر امامي هستم. ايشان علاوه بر درك واقعيت، ارتباط بسيار مناسب، مستمر و پيگير با افراد مجموعه بويژه فراگيران دارد، ويژگي هايي كه موجب شد در سال 92 پس از بررسي برنامه پيشنهادي كانديداها، تشكيل كميته مشورتي و برگزاري جلسات متناوب با كانديداها متشکل از دکتر امامي، دکتر نفيسي و دكتر استقامتي حائز بيشترين آرا شود و در نهايت پس از مصاحبه، اعلام برنامه ها و سنجش تمام جوانب، دكتر امامي به عنوان رييس دانشكده پزشكي انتخاب شد.
دكتر جعفريان با بيان اين كه ريیس دانشكده پزشكي بالاترين موقعيت آكادميك را دارد گفت: این منصب، حتي از رياست دانشگاه نیز بالاتر است.
وي با بیان این که دكتر امامي در طول دوره ریاست بر دانشکده، با خوش فكري خود محبوب اعضای هيات رئيسه بود، اخبار و شايعات مطرح در جايجايي دكتر امامي را تكذيب كرد و افزود: قطعاً اين تغييرات به علت معذورات شخصي دكتر امامي بوده و از دو ماه پيش كه این درخواست از سوي ايشان مطرح شد، به دلیل آن که امكان و شرايط ادامه کار را نداشت، بنده علي رغم ميل باطني اين درخواست را پذيرفتم. چرا كه معتقدم نبايد به مديران دانشگاه فشار آورد زيرا اين افراد به عنوان سرمايه هاي دانشگاه در آينده اي نه چندان دور مسئوليت هاي اجرايي جديدي خواهند داشت.
دکتر جعفریان تصريح كرد: بعد از موافقت با خواسته دكتر امامي و با توجه به بررسي هاي سال 92، اولين گزينه مناسب كه به نظرم آمد دكتر نفيسي بود. آشنايي من با دكتر نفيسي به زمان جنگ بازمي گردد. ايشان فردي با صفا، خالص، صريح الهجه و از چهره هاي شاخص و ‌آشنا به امور آموزشي و آشنا به دانشگاه است.
رييس دانشگاه علوم پزشكي تهران ادامه داد: پذيرفتن اين مسئوليت در پايان دوره مديريت كار سختي است. فرصت براي شروع و تغييرات كافي نيست، اما با اين وجود دكتر نفيسي اين سمت را پذيرفت.
دكتر جعفريان با تشكر از زحمات دكتر امامي در دوران رياست دانشكده پزشكي گفت: زحمات ايشان در پيشبرد اهداف دانشكده پزشكي بر كسي پوشيده نيست و بهترين گواه اعلام نظر اعضاي فدراسيون بين المللي آموزش پزشكي عمومي در بازديد از دانشكده پزشكي است كه 3 مرتبه گفتند اينجا يكي از بهترين دانشكده هاي پزشكي بود كه بازدید شد.
وي ادامه داد: دكتر امامي كارها را به خوبي انجام داد و نتيجه کار خوشحال كننده است چرا كه نشان مي دهد مسير حركتمان درست است.
دكتر جعفريان با بيان اين كه دانشكده پزشكي در بسياري از جهات نقش پيشرو داشته است گفت: انتظاري غيراز اين نيز از اين دانشكده بزرگ و با عظمت نمي رود و منتظر اتفاقات بهتر و بيشتر هستيم. ما موظف به تربيت و پرورش دانشجويان هستيم و بايد آنها را بهتر از خودمان تربيت كنيم چرا كه اگر غير ازاين باشد، شكست خورده ايم و عملكردمان موفقيت آميز نبوده است.
وي خاطر نشان كرد: فردي كه در مجموعه دانشگاه علوم پزشكي تهران رشد يافته، بهترين است و بايد براي بهتر شدن چه در مجموعه دانشگاه و چه در خارج از مجموعه تلاش كند. مخاطبان ما در‌آموزش پزشكي بسيار هستند و همين تاثير گذاري ما را نيز بيشتر مي كند.
رييس دانشگاه علوم پزشكي تهران تصريح كرد: بدون شك معضل فضاي فيزيكي جزء مشكلات موجود در سطح دانشكده است كه در حال پيگيري بوده و طرح و نقشه آن قطعي شده است. مقدمات این طرح، به صورت قانوني در قالب طرح ساماندهي دانشگاه تهران به تصويب رسیده و منابع اعتباري آن هر چند كم ولي لحاظ شده و موضوع در حال پيگيري است.
دكتر جعفريان ادامه داد: مشكلات وجود دارند، اما نبايد مانع ما باشند. بايد بر مشکلات غلبه كنيم و با همكاري اعضاي مجموعه از اعضاي هيات علمي تا كاركنان و دانشجويان كه مهترين سرمايه ما هستند، به اهداف خود نائل شويم.
وي با بيان اين كه دانشجويان سرمايه بزرگی در دانشگاه هستند، گفت: هدايت و مسئوليت اين سرمايه عظيم در دانشگاه بر عهده تمامی نیروها، از نيروهاي نگهباني تا رياست دانشگاه است و همه ما در اين مسئوليت شريك هستيم. چرا كه بهترين دانش آموزان اين مملكت، اين دانشگاه را براي ادامه تحصيل انتخاب مي كنند تا ما به آنها طب ياد بدهيم. آنها در نهايت منشا خدمات در این كشور می شوند، از اين رو در قبال اين سرمايه ها بايد پاسخگو باشيم.
رييس دانشگاه علوم پزشكي تهران تصريح كرد: يك دانشجوي پزشكي عمومي 7 سال از عمر خود را در دانشگاه مي گذراند، در واقع ما مسئول 7 سال از عمر اين دانشجو هستيم و اگر عمر او ضايع شود، بايد پاسخگو باشيم.

مراسم تكريم و قدرداني از بيست و هشتمين رئيس دانشكده پزشكي برگزار شد
دكتر امامي: فعاليت و خدمت در دانشكده پزشكي نعمتي است كه شايد تنها يكبار نصيب انسان شود
دكتر نفيسي حكم سرپرستي دانشكده پزشكي را از رییس دانشگاه علوم پزشكي تهران دريافت كرد


٠٩:٠٨ - چهارشنبه ٢٠ دی ١٣٩٥    /    عدد : ٦٥٤٨٩    /    تعداد نمایش : ١٥٩خروج