اخبار > رتبه 74 دانشگاه علوم پزشكي تهران در بين 800 دانشگاه برتر دنيا
 


  چاپ        ارسال به دوست

رتبه 74 دانشگاه علوم پزشكي تهران در بين 800 دانشگاه برتر دنيا

به گزارش ايسكانيوز و به نقل از وبدا، دكتر علي جعفريان در مراسم تكريم خود و معارفه سرپرست دانشگاه علوم پزشكي تهران، اظهار داشت: برنامه 4 ساله دانشگاه علوم پزشكي تهران در دي ماه سال 92 به تصويب هيات رييسه اين دانشگاه رسيد و مبناي كار ما قرار گرفت. همچنين به سفارش رييس جمهوري، طرح دست هاي مهربان براي رسيدگي به وضعيت شهرستانهاي استان تهران آغاز و تا كنون 14 دوره اجرا شده و توانسته 19 هزار ويزيت را انجام دهد.

وي با اشاره به آغاز اجراي طرح تحول سلامت از ارديبهشت ماه سال 93، گفت: علاوه بر آغاز اين طرح، برنامه هاي طرح تحول آموزش در سال 94 و تحول در بهداشت در سال 95، در دانشگاه علوم پزشكي تهران همزمان با ساير دانشگاه هاي علوم پزشكي آغاز شد.

رييس سابق دانشگاه علوم پزشكي تهران يادآور شد: علاوه بر اجراي برنامه هاي طرح تحول سلامت، تكميل شبكه بهداشت در تهران و در مناطق تحت پوشش اين دانشگاه را در دستور كار قرار داديم و لازم بود كه برنامه هاي در حال اجرا را رصد، پيگيري و پايش مي كرديم. همچنين هيات رييسه دانشگاه با تركيب كامل توانست 60 جلسه را در محيط مانند دانشكده ها، بيمارستانها و شبكه هاي بهداشت برگزار كند.

دكتر جعفريان با بيان اينكه از مهرماه 92 تا شهريورماه امسال، 48 گزارش مكتوب ارائه دادم، افزود: خوشحاليم كه در حوزه بين المللي سازي دانشگاه علوم پزشكي تهران، علاوه بر جذب 800 دانشجوي خارجي، توانست به عنوان اولين دانشگاه علوم پزشكي در منطقه غرب آسيا و شمال آفريقا، به عضويت 8M يا مجمع ملي سلامت در آيد.

وي با اشاره به افزايش تعاملات بين المللي دانشگاه علوم پزشكي تهران در 4 سال گذشته، گفت: در اين مدت توانستيم علاوه بر ديدار و نشست با مسئولان سازمان جهاني بهداشت، با چندين دانشگاه معتبر دنيا نيز تعامل داشته باشيم و تفاهم نامه هاي همكاري در حوزه هاي مختلف را امضا كنيم.

رييس سابق دانشگاه علوم پزشكي تهران در خصوص وضعيت علمي اين دانشگاه در عرصه بين الملل، خاطرنشان كرد: از نظر رتبه بندي بين المللي در گزارش سال 2017 نظام رتبه بندي استنادي ESI، دانشگاه علوم پزشكي تهران در رتبه 697 بخش استانادات و 380 در بخش تعداد مقالات بود. همچنين اين دانشگاه در پايگاه رتبه بندي تاميز، رتبه 74 آموزش را در ارزيابي 800 دانشگاه برتر دنيا كسب كرده است.

دكتر جعفريان تصريح كرد: دانشگاه علوم پزشكي ايران داراي شاخص 131H index است كه 37 واحد از دانشگاه رتبه دوم علوم پزشكي كشور بيشتر است و بالاترين ميزان را در بين همه دانشگاه هاي كشور شامل علوم پزشكي و غير علوم پزشكي دارد.

وي در پايان ضمن تقدير از خدمات معاونين و مسئولان دانشگاه علوم پزشكي و بيمارستانها در طول دوران تصدي مسئوليت خود در دانشگاه علوم پزشكي تهران، يادآور شد: در زمان انتصابم هيچ نسبت سببي و نسبي و ژن خوب نداشتم. من با همان لباس امروز به اين مراسم آمده ام كه با آن در مراسم انتصابم در سال 92 حضور يافته بودم اما از نظر بدني، كوچك تر هم شده ام. اعتقاد دارم كه به هيچ عنوان اجازه نداريم منافع شخصي را در اولويت كار خود قرار دهيم.

گفتني است در پايان اين مراسم و با حضور وزير بهداشت، از خدمات دكتر جعفريان تقدير و دكتر عباسعلي كريمي به عنوان سرپرست دانشگاه علوم پزشكي تهران معارفه شد.
منبع خبر:
ايسکا
   تاریخ: ۱۶:۵۲ - ۱۶/۰۷/۱۳۹۶  


١٤:٢٦ - شنبه ١٦ مهر ١٣٩٦    /    عدد : ٧١٤٠٤    /    تعداد نمایش : ٢٥٦خروج