اخبار > درخواست رئيس جديد دانشگاه علوم پزشكي تهران از وزير بهداشت
 


  چاپ        ارسال به دوست

درخواست رئيس جديد دانشگاه علوم پزشكي تهران از وزير بهداشت

به گزارش خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمي پزشكي باشگاه خبرنگاران جوان؛ عباسعلي كريمي امروز در مراسم توديع معارفه در دانشگاه علوم پزشكي تهران گفت: اميركبير 13 روز قبل از اينكه شريان هاي دستش را در هواي بخارآلود فين كاشان باز كنند، دستور تاسيس دانشكده طب جديد را صادر كرد و 7 پزشك را براي تشكيل مدرسه طب دارالفنون به تهران دعوت كرد، او براى اينكه قدر معلم را مى دانست درخواست كرد معلمان را با احترام تحويل بگيرند اگر ما همين يك اقدام را از اميركبير ياد بگيريم، وضعيت دانشگاه هايمان درست مي شود.

وي بيان كرد: دانشگاه علوم پزشكي تهران فراز و نشيب هاى زيادى داشت و در برخي دوره ها رئيس دانشگاه حاضر نشده است كه به دستور شخص اول كشور، پزشكان با اخلاق دانشگاه مانند قريب و 11 نفر ديگر را اخراج كند البته دوره هايي هم بوده است كه رئيس دانشگاه وقت، يك نفره به نام همه اعضاي دانشگاه در حزبي ثبت نام مي كرد.

درخواست رئيس جديد دانشگاه علوم پزشكي تهران از وزير بهداشت

سرپرست دانشگاه علوم پزشكي تهران گفت: من 43 سال از عمر دانشگاه تهران را ديده ام و در اين مدت بدنه دانشگاه زحمات زيادي را كشيده اند و در بعد از انقلاب اسلامي دانشگاه تهران به 2 نيمه تقسيم شد و اولين رئيس دانشگاه علوم پزشكي تهران، باستان حق بودند كه زحمات زيادي كشيدند و بعد هم رياست را به ظفرقندي تحويل دادند كه ايشان هم بعد از يك دوره سخت مديريتي آن را به لاريجاني و سپس منصوري سپردند و در نهايت هم جعفريان عهده دار آن شد.

كريمي عنوان كرد: كساني كه گذشته دانشگاه را نمي بينند و يا مي خواهند آن را مخدوش جلوه دهند، مطمئنا از تصميم گيري عاقلانه محروم مي شوند.

دانشگاه مادر بودن هزينه دارد سرپرست دانشگاه علوم پزشكى تهران با درخواستى از وزير بهداشت گفت: علوم پزشكي تهران به عنوان يك دانشگاه مادر به دليل گستردگي، قدمت و تعداد استادان پيشكسوتي كه دارد، مديريت آن هزينه هاي زيادي را به دنبال دارد، پدربزرگ بودن هزينه دارد و از وزير بهداشت تقاضا مي كنم كه اين ويژگي هاي دانشگاه را بپذيرند تا اجازه دهند هزينه هايش را تقبل كنيم و مطمئن باشند كه اعتماد به اين دانشگاه جواب مي دهد، زيرا بدنه دانشگاه تهران قوي تر از آن است كه با جابه جايي افراد لرزه اي بر تنش بيفتد.

درخواست رئيس جديد دانشگاه علوم پزشكي تهران از وزير بهداشت

سرپرست دانشگاه علوم پزشكي تهران عنوان كرد: بايد به استادان دانشگاه كمك كنيم و سنگ جلوي پايشان نيندازيم، دانشجويان دانشگاه علوم پزشكى تهران نخبه هاي سراسر اين كشور هستند، به همين دليل مسئوليت مان در برابر آنها دوچندان است، خوشبختانه هميشه در دانشگاه استادان، نگاهي پدرانه داشته اند بايد توجه كرد كه نگاه محبت آميز به دانشجويان داشته باشيم. پرسنل دانشگاه نيز بايد در محيطي آرام كار كنند.

كريمي تاكيد كرد: من عادت ندارم كه از نداشته هايمان بگويم، اما زماني كه در مركز قلب بودم، مواقعي مي گفتند مركز قلب بسيار پولدار است، اما زمان هايي بوده كه ما در حسابمان حتي 40 ميليون هم نداشته ايم و حرفي نمي زديم، چراكه به نظرم همه چيز پول نيست و كار ما اين است كه در شرايط دشوار نگذاريم به اندام هاي حياتي آسيب برسد و از شرايط سخت گذر كنيم تا به شرايط مطلوب برسيم و من فكر مي كنم مي توانيم با همدلي و همراهي دانشگاه را اداره كنيم.

وي تصريح كرد: من به دليل سن و سال و تجربه اولين سرپرست تمام وقت در بين دانشگاه هاى علوم پزشكى هستم و هميشه سعي كردم بيشتر وقتم را در دانشگاه باشم و خاك دانشگاه را توتياى چشمم مى كنم و اميدوارم هر مدتي كه در اين سمت هستم، تلاش كنيم تا حداكثر انرژي مان بدون چشم داشت شخصي صرف دانشگاه شود و در محيطي آرام، شاداب و مساعد براي رشد علمي دانشگاه و پژوهش فعاليت كنيم.

سرپرست دانشگاه علوم پزشكي تهران تاكيد كرد: گاهي به دليل بار سنگين درمان پژوهش مغفول مي ماند، اما اميدوارم بتوانيم ميان اين اقدامات تعادلي ايجاد كنيم تا آموزش و پژوهش دانشگاه تحت تاثير درمان قرار نگيرد و از وزير درخواست مى كنم تا جايى كه مى توانند به ما كمك كنند و اميدواريم به ما قول دهند كمك حال ما باشند.

انتهاي پيام/
   تاریخ: ۱۴:۰۶ - ۱۶/۰۷/۱۳۹۶


٠٨:٥٧ - دوشنبه ١٦ مهر ١٣٩٦    /    عدد : ٧١٢٥٠    /    تعداد نمایش : ٢٠٠خروج