اخبار > موفق نبودن انتخابات نظام پزشكي
 


  چاپ        ارسال به دوست

موفق نبودن انتخابات نظام پزشكي

رئيس دانشگاه علوم پزشكي تهران گفت: به انتظار جامعه پزشكي در هفتمين انتخابات نظام پزشكي پاسخ داده نشد و در انجام آن موفق نبوديم.

علي جعفريان در مصاحبه اختصاصي با خبرنگار خبرگزاري صدا و سيما در حاشيه اجلاس سراسري اعضاي هيأت امناي دانشگاه هاي علوم موفق نبودن انتخابات نظام پزشكيپزشكي افزود: من نمي توانم از اين كه به انتظارات جامعه پزشكي در اين انتخابات پاسخ داده نشد دفاعي كنم.

وي گفت: امكان شركت حضوري در انتخابات در اكثر شهرها فراهم بود و من به عنوان هيأت اجرايي تهران مي گويم انتخابات با كمترين نقص در شمارش آرا برگزار شد.

جعفريان افزود: نتيجه انتخابات به طور كامل قابل اعتماد است و شرايط انتخابات حضوري هم هيچ اشكالي نداشت، اما اينكه رأي گيري الكترونيك موفق نبود يك اتفاق افتاد و اگر موفق به رأي گيري الكترونيك مي شديم امكان مشاركت بيشتر بود اما اين به معني آن نيست كه همه شركت مي كردند.

جعفريان با بيان اينكه بيش از دو سوم اعضاي نظام پزشكي در دادن شماره موبايل خود در سامانه الكترونيك پيش از انتخابات شركت نكردند گفت: با موفق نبودن اين انتخابات موافقم اما به طور قطع در نتيجه انتخابات تأثير نداشته است و نمي توان به راحتي در مورد ابطال انتخابات صحبت كرد، تصميم گيري در اين باره بر عهده شوراي نظارت مركزي است و قانون مسؤوليت را به آنها داده است.

وي ادامه داد: خاصيت فعاليت هيأت امنا اين است كه براساس شرايط منطقه تصميم بگيرد چون دانشگاه هاي مناطق مختلف كشور نيازها و مطالبات متفاوتي دارند.

جعفريان با بيان اينكه براي تقويت فعاليت هيأت امناها بايد اختيارات قانوني آن ها افزايش يابد گفت: هيأت امنا بايد در انتصاب رئيس دانشگاه نقش داشته باشد و نبايد رئيس دانشگاه ها معرفي شوند تا هيأت امناها به صورت جدي در امر دانشگاه دخيل شوند، درحالي كه اكنون بيشتر هيأت امناها نقش حمايتي دارند.

رئيس دانشگاه علوم پزشكي تهران افزود: اگر بخواهيم هيأت امناها در اداره دانشگاه جدي عمل كند بايد اين تغيير ها ايجاد شود.
منبع خبر:
واحد مرکزي خبر
   تاریخ: ۱۴:۰۵ - ۰۳/۰۵/۱۳۹۶


١٤:٣٩ - چهارشنبه ٣ مرداد ١٣٩٦    /    عدد : ٦٩٨٢٥    /    تعداد نمایش : ٢٦١خروج