کد خبر: ٩٥٦٨٠/ ١٥:١٠ - چهارشنبه ٢٠ آذر ١٣٩٨/ تعداد بازدید: 172
چاپ
ارسال به دوست
معاونت غذا و دارو
برگزاری جلسه آموزشی در مخابرات منطقه 6 تهران به همت معاونت غذا و دارو 
جلسه آموزشی باهدف افزایش آگاهی کارکنان مخابرات منطقه 6 تهران در خصوص مصرف منطقی آنتی‌بیوتیک توسط معاونت غذا و دارو برگزار شد.

گالری عکس
به گزارش روابط عمومی معاونت غذا و دارو، جلسه آموزشی باهدف افزایش آگاهی کارکنان مخابرات منطقه 6 تهران در خصوص مصرف منطقی آنتی‌بیوتیک روز چهارشنبه 20 آذر 98 برگزار شد.
در این جلسه دکتر عطایی کارشناس دارویی اداره نظارت و پايش فرآورده‌های سلامت معاونت غذا و دارو به موضوع مصرف درست و صحیح  آنتی‌بیوتیکی‌ها اشاره کرد و گفت: استفاده از آنتی‌بیوتیک‌هایی که جایگاهی در درمان ندارند این فرصت را به باکتری‌ها می‌دهد تا به طریقی تغییر کنند که اثر آنتی‌بیوتیک‌ها بر آن‌ها  کم شود یا کلاً متوقف شود و زمانی که این اتفاق بیفتد باکتری‌ها جان سالم به دربرده و از بین نمی‌روند و به رشد و قوی‌تر شدن ادامه می‌دهند. در مقاومت آنتی‌بیوتیکی نه‌تنها بیماران، بلکه افراد سالم جامعه هم ضربه می‌خورند.
عطایی همچنین عوامل ایجادکننده مقاومت آنتی‌بیوتیکی و عواقب آن  را تشریح کرد و افزود: استفاده از آنتی‌بیوتیک‌ها در بیماری‌های ویروسی، عدم استفاده از آنتی‌بیوتیک طبق دستور پزشک، خوددرمانی، کامل نکردن دوره درمان، بیماری طولانی‌تر و پیچیده‌تر می‌شود و نیاز به داروهای گران‌تر و با عوارض بیشتر خواهد بود؛ حتی ممکن است عفونت  مقاوم منجر به مرگ شود.
دکتر عطایی افزود: برای مشاوره تلفنی با دکترای داروساز می‌توانید با مراکز اطلاعات دارویی سیزده آبان با شماره ۸۲۱۰۱ و یا اطلاعات دارویی وزارت بهداشت به شماره ۱۴۹۰ تماس حاصل نمایید.
عکس و خبر: سمیه رنجبر
 
انتهای پیام / *
کلید واژه ها
اخبار مرتبط
نظرات کاربران
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
سامانه نظرسنجی و افکار سنجی
اقدام روابط عمومی در انتشار تاریخ شفاهی دانشگاه در قالب مصاحبه های هفتگی با اساتید ، در سایت دانشگاه را چگونه ارزیابی می کنید؟

خیلی خوب
خوب
متوسط
بد
خیلی بد

#