کد خبر: ٩٥٦٦٩/ ١٤:٢٧ - چهارشنبه ٢٠ آذر ١٣٩٨/ تعداد بازدید: 112
چاپ
ارسال به دوست
دانشکده پزشکی
تاریخ پزشکی؛ 20 آذر 1314/ معرفی مریضخانه نسوان و دانشکده قابلگی در یکی از جراید
بخش تاریخ پزشکی روابط عمومی دانشکده پزشکی در نظر دارد تا با سیر در آثار مکتوب و منقول گذری بر حیات بیش از صد و سی ساله دانشکده پزشکی داشته باشد، تا بهانه ای باشد برای یادآوری عظمت و جایگاه قدیمی ترین آکادمی پزشکی کشور.

به گزارش روابط عمومی دانشکده پزشکی، این عکس متعلق است به معرفی مریضخانه نسوان(دانشکده قابلگی) که تحت مدیریت دکتر ابوالقاسم بختیار متخصص زنان، اداره می شده است که در 20 آذر ماه سال 1314 در یکی از جراید منتشر شده است.
مریضخانه نسوان در خیابان صنیع الدوله( دروازه دولت) واقع شده بود که در سال 1322 تخصصهای گوش و حلق و بینی، چشم پزشکی، اطفال در آن گسترش یافت و به پاس خدمات دکتر امیر اعلم تغییر نام یافت. در حال حاضر بیمارستان امیر اعلم در آن مکان قرار دارد.
در این متن ابتدا توضیحاتی در خصوص موقعیت بیمارستان، فضای داخلی و بخش های پلی کیلینیکی و دانشکده قابلگی ( مامایی) که در دل مریضخانه نسوان قرار داشته، ارائه شده است و در ادامه به اهمیت قابلگی و لزوم تربیت مامای آموزش دیده پرداخته است.
دانشکده قابلگی در سال 1314، هفتاد نفر شاگرد داشته است که پس از دوره متوسطه و برای کسب تحصیلات عالیه وارد این دانشکده می شده و پس از سه سال فارغ التحصیل می شدند.در آن سالها دکتر پرتو اعظم، دکتر ابوالقاسم بختیار، دکتر عباس ادهم، دکتر امیرخان امیر اعلم و دکتر رستگار بودند.
خبر:مینا محمدی
انتهای پیام / *
اخبار مرتبط
نظرات کاربران
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
سامانه نظرسنجی و افکار سنجی
اقدام روابط عمومی در انتشار تاریخ شفاهی دانشگاه در قالب مصاحبه های هفتگی با اساتید ، در سایت دانشگاه را چگونه ارزیابی می کنید؟

خیلی خوب
خوب
متوسط
بد
خیلی بد

#