کد خبر: ٩٥٦٥١/ ١١:٥٠ - چهارشنبه ٢٠ آذر ١٣٩٨/ تعداد بازدید: 107
چاپ
ارسال به دوست
بیمارستان شریعتی, گروه خبری RSS
برگزاری کارگاه آموزشی کاتتر گذاری عروق محیطی تحت دید و راهنمایی سونوگرافی برای پرستاران بیمارستان شریعتی
پرستاران بیمارستان شریعتی در کارگاه کاتتر گذاری عروق محیطی یا رگ گیری با استفاده از سونوگرافی آموزش دیدند.

به گزارش روابط عمومی بیمارستان شریعتی، این کارگاه پنج‌شنبه 14 آذر در بیمارستان شریعتی برگزار شد و نخستین کارگاه آموزشی کاتتر گذاری عروق محیطی تحت دید و راهنمایی سونوگرافی Sonography Guided Peripheral IV Access برای پرستاران است.
دکتر بهنام مولوی فوق تخصص جراحی عروق و اندوواسکولار و مدرس این کارگاه ابتدا درباره آناتومی عروق محیطی و استفاده صحیح از کاتتر عروق محیطی توضیح داد. دکتر مولوی همچنین با تأکید براین که کارگذاری بی‌مورد کاتتر ورید مرکزی (CV line) خطر عفونت‌های بیمارستانی و ترومبوز ورید مرکزی را افزایش می‌دهد، رگ گیری صحیح و حفظ و نگهداشت عروق محیطی بیماران را بسیار مهم دانست.
در ادامه پرستاران باراهنمایی دکتر مولوی رگ گیری با استفاده از سونو را بر روی شبیه‌ساز تمرین کردند.
 دکتر علی کریمی سوپروایزر بیمارستان شریعتی در توضیح درباره برگزاری این کارگاه گفت: این کارگاه با حمایت دکتر مهر پور رئیس بیمارستان و همکاری ویژه استاد مولوی برای پرستاران برگزار و در آینده برای دیگر پرستاران علاقه‌مند برگزار خواهد شد. شرکت‌کنندگان در این کارگاه اغلب از پرستاران خبره بیمارستان هستند و هدف این است که در بیمارانی که دسترسی به عروق محیطی آنان به‌راحتی مقدور نیست پرستار بتواند با استفاده از سونو گرافی یک رگ محیطی مناسب برای بیمار فراهم کند.
 
خبر: فرانک معصومی فرد
عکس: مهدی ولی الهی
 
 
انتهای پیام / *
اخبار مرتبط
نظرات کاربران
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
سامانه نظرسنجی و افکار سنجی
اقدام روابط عمومی در انتشار تاریخ شفاهی دانشگاه در قالب مصاحبه های هفتگی با اساتید ، در سایت دانشگاه را چگونه ارزیابی می کنید؟

خیلی خوب
خوب
متوسط
بد
خیلی بد

#