کد خبر: ٩٤٧٩١/ ١٥:٤٣ - چهارشنبه ٢٩ آبان ١٣٩٨/ تعداد بازدید: 669
چاپ
ارسال به دوست
دانشکده علوم تغذیه و رژیم شناسی, گروه خبری RSS
برگزاری جلسه هیئت‌رئیسه دانشکده علوم تغذیه و رژیم‌شناسی با حضور مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری
جلسه هیئت‌رئیسه دانشکده علوم تغذیه و رژیم‌شناسی با حضور حجت‌الاسلام‌والمسلمین قریشی، مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری برگزار شد.

گالری عکس
به گزارش روابط عمومی دانشکده علوم تغذیه و رژیم‌شناسی، جلسه هیئت‌رئیسه این دانشکده با حضور حجت‌الاسلام‌والمسلمین قریشی مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه، دکتر محمدجواد حسین زاده رئیس دانشکده، دکتر لیلا آزاد بخت معاون پژوهشی، دکتر مریم محمودی معاون بین‌الملل، دوشنبه 27 آبان 98 در سالن شورا برگزار شد.
در ابتدا دکتر حسین زاده ضمن خوشامدگویی به معرفی دانشکده و ظرفیت های آن پرداخت و گفت: در این دانشکده 3 گروه آموزشی شامل تغذیه بالینی، تغذیه جامعه و تغذیه سلولی مولکولی وجود دارد که در مقاطع کارشناسی ارشد، دکتری تخصصی دانشجو می‌پذیریم. همچنین 20 عضو هیئت‌علمی، 30 کارمند و بیش از 159 دانشجو در این دانشکده حضور دارند. در حوزه بین‌الملل نیز بیش از 19 دانشجو از کشورهای مختلف مشغول به تحصیل هستند که ازنظر تعداد و رشد کمی رتبه خوبی را در دانشگاه دارا هستیم.
رئیس دانشکده در خصوص مشکل فضای فیزیکی دانشکده توضیحاتی را ارائه و در این زمینه مسائلی را مطرح کرد.
وی اظهار داشت: در بعد فرهنگ تلاش‌های بسیاری را انجام داده ایم و سعی داشتیم تا فرهنگ تخصصی در بعد تغذیه را پررنگ کنیم و با توجه به تلاش‌ها در معاونت فرهنگی، اگر بتوانیم شیوه تغذیه و الگوی مواد غذایی مصرفی را در جامعه اصلاح کنیم، می توانیم بسیاری از بیماری‌های غیرواگیر همچون چاقی، دیابت و بیماری‌های قلب و عروق در جامعه کاهش دهیم.
دکتر حسین زاده در پایان ضمن ابراز خرسندی از حضور حجت‌الاسلام‌والمسلمین قریشی، بر تعامل و همکاری این دانشکده  با دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری تأکید کرد.
در ادامه دکتر سعید حسینی معاون اداری مالی دانشکده به تشریح علم تغذیه و نقش تغذیه در پیشگیری بیماری‌های غیر واگیر پرداخت.
همچنین دکتر مریم محمودی اهداف معاونت بین‌الملل دانشکده را بیان کر د و پروژه‌های بین‌الملل این دانشکده را تشریح کرد.
دکتر لیلا آزاد بخت معاون پژوهشی دانشکده به برون داد پژوهشی دانشکده اشاره کرد و گفت: بر اساس سامانه علم‌سنجی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور نسبت تعداد مقالات به اعضای هیئت‌علمی در دانشکده علوم تغذیه و رژیم‌شناسی 36/3 می‌باشد که در این خصوص دانشکده از وضعیت مطلوبی برخوردار است.همچنین بر اساس سامانه قیدشده، H-index دانشکده عدد 21 هست و نسبت ارجاعات به مقالات چاپ‌شده دانشکده به اعضای هیئت‌علمی از نسبت خوبی برخوردار است.همچنین درصد عمده مقالات دانشکده علوم تغذیه و رژیم‌شناسی در مجلات Q1و Q2به چاپ رسیده است که نشان‌دهنده کیفیت مقالات چاپ‌ شده دانشکده می‌باشد.
همچنین ایشان به موفقیت اعضای هیئت‌علمی دانشکده در جشنواره‌های مختلف علمی و پژوهشی اشاره نمود سپس گزارشی از فرآیندها و فعالیت‌های پژوهشی، اهداف و برنامه‌های معاونت پژوهشی ارائه گردید.
حجت‌الاسلام‌ والمسلمین قریشی گفت: عمده کار فرهنگی به دست اساتید و متون آموزشی و پژوهشی انجام می‌شود. نزدیک به 6هزار روایت مذهبی در مباحث بهداشتی و تغذیه‌ای وجود دارد و تأکید بر آن است که اساتید علم تغذیه اشراف کامل بر این روایات داشته باشند.
 وی افزود: یکی از اشتباهات ما جدا کردن بحث فرهنگ از آموزش و پژوهش است، فرهنگ در فعالیت و روابط ما جریان دارد. استاد در کلاس درس و هنگام تدریس با نوع ارتباط خود، منتقل‌کننده فرهنگ است و این‌ها از هم جدا نیستند. مسئله فرهنگ نه در حاشیه بلکه در متن فعالیت‌های ما قرار دارد.
وی در پایان به تشریح دانشگاه اسلامی پرداخت و راه‌های رسیدن به آن را توضیح داد.
عکس و خبر: سحر زاهدی

انتهای پیام / *
کلید واژه ها
اخبار مرتبط
نظرات کاربران
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
سامانه نظرسنجی و افکار سنجی
اقدام روابط عمومی در انتشار تاریخ شفاهی دانشگاه در قالب مصاحبه های هفتگی با اساتید ، در سایت دانشگاه را چگونه ارزیابی می کنید؟

خیلی خوب
خوب
متوسط
بد
خیلی بد

#