کد خبر: ٨٣٩٣٤/ ١٠:٠٧ - شنبه ٢٢ دی ١٣٩٧/ تعداد بازدید: 145
چاپ
ارسال به دوست
بیمارستان روزبه, گروه خبری RSS
پیام تبریک رئیس بیمارستان روزبه به مناسبت فرارسیدن روز پرستار
دکتر سید دکتر سید حمیدرضا نقوی، رئیس بیمارستان روزبه در پیامی ولادت بانوی بزرگ، حضرت زینب سلام الله علیها و روز پرستار را به تمامی پرستاران گرامی و زحمتکش تبریک گفت.

به گزارش روابط عمومی بیمارستان روزبه، متن پیام تبریک دکتر نقوی به این شرح است:

پرستاران بدون شک از زیباترین جلوه‌های آفرینش‌اند. آن‌ها آگاهانه درصدد برآمده‌اند تا عمر خود، نیروی خود و آسایش خود را به انسان‌های رنجوری که نمی‌شناسند هدیه کنند. مهر مادری البته که زیباست، ولی بیدار ماندن بر بالین هم‌نوعی ناآشنا، از سر مهرورزی، تا مبادا که گزندی به او برسد بی‌گمان دل‌انگیز‌تر است؛ و پرستار، نه چند ساعتی یا چند صباحی، که عمر خود را سراسر به همین شیوه می‌گذراند. زیباتر از این، آیا جلوه‌ای در جهان آفرینش هست؟
و پرستاری برای بیماران روان‌رنجور، خود، حکایتی دیگر است که شکوهی دوچندان دارد. همکاران پرستار ما در بخش‌های روان‌پزشکی دردمندانی را در آغوش پرمهر خود پناه می‌دهند که آسیب جان و روان آنان را از کانون گرم خانواده و از بستر آرام اجتماع بیرون رانده و در برابر هولناک‌ترین خطرها وا گذارده است. آن‌ها تیمار آزردگانی را بر عهده می‌گیرند که یا از جفای روزگار دم فرو بسته‌اند و به سردی گراییده‌اند، یا بی‌محابا به خشم آمده‌اند و سر به عصیان بر داشته‌اند، یا در اوهام خود فرو رفته‌اند و از درک حقیقت ناتوان مانده‌اند. دل به مهر چنین خستگانی سپردن، عاشقانه کمر به خدمت‌شان بستن و بردبارانه برای کاستن از رنج‌شان کوشیدن کاری است سترگ که جز از خوبان پرستار بر نمی‌آید‌.
روز پرستار، مقارن با سال‌روز ولادت بانوی بزرگ، حضرت زینب سلام الله علیها، فرصتی است فرخنده تا بار دیگر جلوه‌هایی از عظمت و کرامت را که عزیزان پرستار به ویژه در مرکز ما، بیمارستان روان‌پزشکی روزبه، می‌آفرینند از دل و جان بستاییم و گرامی بداریم. تن‌شان در امان، دل‌شان خرّم و شاد، و توان‌شان برای برآمدن بر فراز قلّه‌های افتخار افزون باد!
دکتر سید حمیدرضا نقوی
رییس بیمارستان روزبه
بیست و یکم دی‌ماه ۱۳۹۷

انتهای پیام / *
کلید واژه ها
اخبار مرتبط
نظرات کاربران
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
سامانه نظرسنجی و افکار سنجی
اقدام روابط عمومی در انتشار تاریخ شفاهی دانشگاه در قالب مصاحبه های هفتگی با اساتید ، در سایت دانشگاه را چگونه ارزیابی می کنید؟

خیلی خوب
خوب
متوسط
بد
خیلی بد