کد خبر: ٨٣٩٢٩/ ٠٩:٤٤ - شنبه ٢٢ دی ١٣٩٧/ تعداد بازدید: 510
چاپ
ارسال به دوست
ستاد مرکزی روابط عمومی
فرخنده ميلاد تجلي صبر حضرت زينب كبري(س) و روز پرستار مبارك باد
آري!" پرستار" همان ترجمه عشق، هجاي نور، تنديس الفت و انس و ميراث دار مهرباني هاي پرستار بزرگ كربلاست.

كودكي زيبا چون غنچه اي تازه شكفته، لطيف تر از برگ گل، سپيدتر از گلبرگ نسترن، پاك تر از آسمان، خوشبوتر از ياس رخ مي نمايد. پدر در نام گذاري اش بر پيامبر پيش قدم نمي شود و پيامبر در انتظار نام آسمانيِ او از سوي خدا، چشم بر افق مي دوزد. جبرئيل مي آيد، با يك سبد پر از گل تبريك، با يك تحفه گرانبها: «نام آسمانيِ زينب» و چشم ها به اين نام روشن مي شود. دل علي(ع) موج مي زند. خوش آمدي اي زينت پدر...
براستي كه زينب، زينت جانِ پدر شد و چشم و چراغ بني هاشم.
آمد تا خطبه هاي كوبنده و گيرايش، پاسدار آرمان و خونِ شهداي كربلا شود.
شب هاي مدينه سرشار از عطرِ مناجات و تلاوت قرآنش بود.
نيمه هاي شب، وقتي به نماز مي ايستاد، سقفِ آسمان كوتاه مي شد و ستاره ها پا به سجاده اش مي گذاشتند؛ گويي فاطمه است كه بر سرِ سجاده ايستاده است!
آمد تا مونسِ غربتِ حسن(ع) و همدم غصه هاي حسين(ع) باشد.
آمد تا پشت و پناهِ بني هاشم باشد؛ در روزهاي سخت اسارت اهل بيت خورشيد.
آمدنش مبارك!
اي پرستار! اي آرامش بخش نگاه هاي خسته از بيماري! چه فرخنده روزي با نامت عجين گشته است؛
روزي به شكوه عاشورايي زينب(س)؛ روزي به زيبايي نخستين تبسم كودكان درگاهواره؛ روزي سرشار از اخلاص و كرامت؛ اخلاص دست هايي كه تب سوزان درد را در دل ها خاموش مي كنند و كرامت تبسم هايي كه فانوس اميد را در دل دردمندان روشن مي كنند.
بيداري هايت را سپاس؛ كه آسايش ديگران را برتر از رنج خويش مي داني!
صداي پاي تو، آشناترين صدايي است كه بيماران  آن را مي شناسند و سفيدي لباس تو بي شباهت به بال هاي فرشتگان نيست، برازنده نامت باد فرشته بودن.

رسول خدا(ص)، پرستار را در قيامت، هم نشين با ابراهيم خليل مي داند و مي فرمايد: "هر كس يك شبانه روز از بيماري پرستاري كند، خداوند او را با ابراهيم خليل محشور مي‌كند."
حضرت امام خميني(ره) نيز در مورد ارزش پرستاري فرموده است: "پرستاري از بيمار، امر بسيار مشكلي است، لكن خيلي ارزشمند است. ... شما متوجه باشيد كه شغل شما، شغل بسيار شريفي است و از آن طرف، مسئوليتش هم زياد است".
مقام معظم رهبري، پرستاران، اين سپيد پوشان سخت كوش را، همانند فرشتگان رحمت و ملائكه آسماني مي‌داند و درباره ايشان مي‌فرمايد:" آن وقت كه بيمار از همه جا دستش كوتاه است، در آن ساعاتي كه حتي همسر، فرزندان و پدر و مادر بيمار هم بالاي سرش نيستند، چشم اميدش بعد از خدا، به پرستار است و اين پرستار است كه مثل ملائكه آسماني، مثل فرشتگان رحمت، به دردها، مشكلات و نيازهاي جسمي و عاطفي او پاسخ مي‌دهد".
ايشان در مورد كارهاي نيك پرستاران مي فرمايد: "هر حركت انسانيِ يك پرستار براي بيمار، يك حسنه است و كمكي است به انساني محتاجِ كمك؛ آن هم در شرايطي حساس."
همچنين ايشان به پرستاران توصيه مي‌فرمايد: "پرستاران هم چه زن و چه مرد قدر خودشان را بدانند و اين حرفه را مقدّس بشمارند".

گردآوري و تنظيم: محبوبه بهلولي
منبع: پايگاه خبري حوزه

 

انتهای پیام / *
کلید واژه ها
اخبار مرتبط
نظرات کاربران
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
سامانه نظرسنجی و افکار سنجی
اقدام روابط عمومی در انتشار تاریخ شفاهی دانشگاه در قالب مصاحبه های هفتگی با اساتید ، در سایت دانشگاه را چگونه ارزیابی می کنید؟

خیلی خوب
خوب
متوسط
بد
خیلی بد