کد خبر: ٨٣٩٢٦/ ٠٩:٢٤ - شنبه ٢٢ دی ١٣٩٧/ تعداد بازدید: 557
چاپ
ارسال به دوست
شبکه بهداشت و درمان جنوب
برگزاری جلسه برنامه جدید واکسیناسیون هاری کشوری در مرکز بهداشت جنوب تهران
واحد پیشگیری و مبارزه با بیماری‌های مرکز بهداشت جنوب تهران جلسه‌ای را برای برنامه جدید واکسیناسیون هاری کشوری برگزار کرد.

به گزارش روابط عمومی مرکز بهداشت جنوب تهران، این جلسه از روز یکشنبه 16 تا سه‌شنبه 18 دی 97 برای مراقبین سلامت تمامی مراکز و پایگاه‌های تحت پوشش این مرکز در سالن جلسات ستاد برگزار شد.
فدایی، کارشناس زئونوز مرکز بهداشت جنوب تهران به بیان اهمیت بیماری هاری، نحوه مراقبت از مجروحین حیوان گزیده، نحوه ارجاع کتبی، مراکز درمان و پیشگیری هاری پرداخت و برنامه جدید واکسیناسیون هاری به‌طور کامل آموزش داده شد.
در این جلسه مقرر شد واکسیناسیون مجروحین حیوان گزیده بر اساس رویکرد جدید سه نوبتی با 4 تزریق (2 تزریق واکسن هاری در مراجعه اول و یک تزریق در مراجعه روز 7 و یک تزریق در مراجعه روز 21) و یا 4 تزریق، در روز 0 روز 3 و زوز 7 و روز 14 به‌جای برنامه قدیم پنج نوبتی اجرا گردد و پیگیری‌های مجروحین بر اساس برنامه جدید انجام‌گرفته و در سامانه سیب ثبت شود.
همچنین یادآور شد در شرایط خاصی که بر اساس صلاحدید وزارت بهداشت و درمان، مراکز درمان و پیشگیری ازهاری از روش تزریق اینترا در مال برای درمان مجروحین برای تزریق واکسن هاری استفاده می‌کنند، دقت شود که پیگیری واکسیناسیون بر اساس روش تزریق اینترادرمال که دو تزریق داخل جلدی در روز اول و 2 تزریق اینترادرمال در روز 3 و دو تزریق اینترادرمال در روز 7 صورت گرفته و درمان کامل در سه نوبت انجام شود.
در ادامه در خصوص ثبت در سامانه موارد حیوان گزیدگی توضیحاتی داده شد و بر ارسال فرم‌ها فرمهای پیگیری بعد از اتمام واکسیناسیون به ستاد تأکید شد و پاور پوینت برنامه واکسیناسیون در سایت قرار خواهد گرفت.
خبرنگار: نگار دیوبندی

انتهای پیام / *
اخبار مرتبط
نظرات کاربران
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
سامانه نظرسنجی و افکار سنجی
اقدام روابط عمومی در انتشار تاریخ شفاهی دانشگاه در قالب مصاحبه های هفتگی با اساتید ، در سایت دانشگاه را چگونه ارزیابی می کنید؟

خیلی خوب
خوب
متوسط
بد
خیلی بد