کد خبر: ٨٢١١٩/ ٠٩:٤١ - سه شنبه ٢٩ آبان ١٣٩٧/ تعداد بازدید: 1896
چاپ
ارسال به دوست
بیمارستان آرش, گروه خبری RSS
بازدید معاونان درمان دانشگاه های علوم پزشکی کشور از بیمارستان آرش به عنوان اولین مرکز دانشگاهی تهران در زایمان بدون درد
در پی موفقیت بیمارستان آرش به عنوان اولین مرکز دانشگاهی تهران در زایمان بدون درد، معاونان درمان دانشگاه های علوم پزشکی کشور برای مشاهده و بارش افکار در خصوص تجربیات، از این مرکز دیدن کردند.

گالری عکس

دريافت فيلم
به گزارش روابط عمومی بیمارستان جامع بانوان آرش، معاونان درمان دانشگاه علوم پزشکی سراسر کشور به همراه بابایی، مسئول گروه مامایی معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی تهران بعداز ظهر روز دوشنبه 28 آبان 97، از این مرکز دیدن کردند.
در این بازدید که در دو گروه 13 نفره در بیمارستان حضور یافتند، دکتر کاشانی، رئیس بیمارستان آرش بعد از معرفی بیمارستان به تشریح دستاوردهای این مرکز در زمینه افزایش شاخص زایمان طبیعی در مادران نخست زا با استفاده از زایمان بدون درد به روش اپیدورال در سال 97 پرداخت.
وی گفت: در شش ماه اول 96 حدود 10 هزار نفر به اورژانس مراجعه کردند. همچنین در سال 96 تعداد زایمان های طبیعی 3572 نفر و تعداد زایمان های سزارین 6069 نفر  بود. ما موفق شدیم در شش ماه اول سال 97 میزان زایمان طبیعی را از 42 درصد به 53 درصد در مقایسه با شش ماه اول 96 برسانیم. از علل موفقیت این مرکز در افزایش شاخص زایمان طبیعی مادران نخست زا، خوشایندسازی زایمان طبیعی با افزایش تعداد مادران آموزش دیده و شرکت کننده در کلاس های آمادگی زایمان، حضور همراه و پدر در فاز فعال زایمان، برگزاری منظم کلاس های  آموزشی NST توسط اساتید پریناتولوژی بوده است. همچنین این مرکز درمانگاه فعال در زمینه نازایی دارد که با انجام مطالعات انجام شده متوجه شدیم که انتخاب سزارین برای مادران باردار به روش IVF  پایه علمی ندارد و روش زایمان شان بر اساس اندیکاسیون های مامایی برای زایمان انجام میشود.
دکتر کاشانی یکی از علل افزایش زایمان طبیعی را در بیمارستان استفاده از روش زایمان بدون درد دانست.
در ادامه این بازدید دکتر نتاج، معاون درمان بیمارستان، در زمینه زایمان بی درد به روش اپیدورال توضیح داد.
وی گفت: در این مرکز از سال 93 شروع به انجام زایمان بی درد به روش اپیدورال کردیم که بعد از مطالعات در مورد زایمان بی درد تمام روش های بدست آمده را که بر اساس آخرین رفرنس ها، برای بیمارستان آرش بومی سازی کردیم و موفق شدیم تا به امروز با استفاده از فعالیت های گسترده از جمله برگزاری کلاس های آموزش بارداری، تهیه پمفلت های آموزشی به موفقیت چشم گیری دست پیدا کنیم.
دکتر امینی، مدیر بیمارستان آرش هم در زمینه داشبورد مدیریتی با موضوع مدیریت هزینه های بیمارستان آرش توضیح داد.
وی گفت: داشبورد مدیریتی با قابلیت هایی که در اختیار مرکز قرار میدهد، در کاهش هزینه های و صرفه جویی نقش بسزایی دارد. این داشبورد قابلیت گرفتن خروجی در زمینه های مختلف دارد که دسترسی به منابع انسانی و منابع مالی مصرفی و موجود را آسان تر می کند.
در این جلسه دکتر خوشیده معاون آموزشی، شکوهی مدیر پرستاری نیز حضور داشتند.
خبرنگار وعکاس: سارا احمدی زاده

انتهای پیام / *
اخبار مرتبط
نظرات کاربران
کاربر مهمان
1397/09/03 11:50
0
0
این موفقیت ارزشمند ، که حاصل مدیریت عالی و تلاش بی وقفه سرکار خانم دکتر کاشانی و همکارانشان می باشد، به ایشان و بیمارستان آرش تبریک می گویم حسام عباسی
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
سامانه نظرسنجی و افکار سنجی
اقدام روابط عمومی در انتشار تاریخ شفاهی دانشگاه در قالب مصاحبه های هفتگی با اساتید ، در سایت دانشگاه را چگونه ارزیابی می کنید؟

خیلی خوب
خوب
متوسط
بد
خیلی بد