کد خبر: ٨٢٠٨٩/ ١١:٢٥ - دوشنبه ٢٨ آبان ١٣٩٧/ تعداد بازدید: 1733
چاپ
ارسال به دوست
دانشکده بهداشت, گروه خبری RSS
بررسی آثار باستانی در مرکز قلب تهران با همکاری گروه انگل شناسی و قارچ شناسی دانشکده بهداشت و دانشگاه زوریخ
مطالعات میان رشته ای امروزه جذابیت های علمی خاص خود را در سطح جهانی دارد.

 به گزارش روابط عمومی دانشکده بهداشت، شنبه ۲۶ آبان 97، با حضور دکتر شاپور شیرانی رییس بخش رادیولوژی بیمارستان مرکزقلب تهران، لنا اورستروم از دانشگاه زوریخ، دکتر مولوی عضو هیات علمی دانشکده بهداشت و کارشناسان موزه ملی ایران در بخش رادیولوژی بیمارستان مرکز قلب تهران از قسمت هائی دیگر از مومیائی های نمکی ایران، سی تی اسکن به عمل آمد.
انجام این بخش از مطالعات میان رشته ای که امروزه جذابیت های علمی خاص خود را در سطح جهانی دارد، در پی برنامه های مشترک بین المللی و با مدیریت سازمان میراث فرهنگی کشور، اداره کل میراث فرهنگی استان زنجان و موزه ملی ایران در سالیان اخیر آغاز شده است. 
معدن نمک باستانی چهر آباد زنجان با قدمتی بیش از ۲۰۰۰ سال هم اکنون به کانون انجام مطالعات گوناگون میان رشته ای در کشور تبدیل شده است. 
دانشگاه های بوخوم آلمان، زوریخ، آکسفورد، و دانشگاه علوم پزشکی تهران از همکاران اصلی این طرح جامع تحقیقاتی هستند. گروه انگل شناسی و قارچ شناسی دانشکده بهداشت از سال ۱۳۹۰ در مطالعات باستان انگل شناسی در این سایت باستانی که دارای بقایای بیولوژیک متعلق به دوران هخامنشیان، اشکانیان و ساسانیان است، به صورت فعال وارد همکاری شده است. 
همچنین از سال ۱۳۹۴ بخش رادیولوژی بیمارستان مرکز قلب تهران وابسته به دانشگاه علوم پزشکی تهران با شرکت فعال دکتر شاپور شیرانی متخصص رادیولوژی نیز برای پی گیری این مطالعات مشترک آغاز به همکاری کرده است.

 

انتهای پیام / *
اخبار مرتبط
نظرات کاربران
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
سامانه نظرسنجی و افکار سنجی
اقدام روابط عمومی در انتشار تاریخ شفاهی دانشگاه در قالب مصاحبه های هفتگی با اساتید ، در سایت دانشگاه را چگونه ارزیابی می کنید؟

خیلی خوب
خوب
متوسط
بد
خیلی بد