کد خبر: ٨٢٠٤١/ ١١:٢٠ - يکشنبه ٢٧ آبان ١٣٩٧/ تعداد بازدید: 1090
چاپ
ارسال به دوست
دانشکده طب ایرانی, گروه خبری RSS
رونمایی از یکی از محصولات مرکز رشد فناوری طب و داروسازی سنتی در چهارمین جشنواره و نمایشگاه ملی گیاهان دارویی، فرآورده های طبیعی و طب ایرانی
باحضور معاون فناوری ریاست جمهوری یکی از محصولات مرکز رشد فناوری طب و داروسازی سنتی و فرآورده های طبیعی در چهارمین جشنواره و نمایشگاه ملی گیاهان دارویی، فرآورده های طبیعی و طب ایرانی رونمایی شد.

به گزارش روابط عمومی دانشکده طب ایرانی، این جشنواره و نمایشگاه ملی روزهای21 تا 24 آبان ماه در محل مصلی بزرگ امام خمینی (ره) برگزار شد.
در مراسم افتتاحیه این جشنواره که روز دوشنبه 21 آبان ماه برگزار شد، مهندس حجتی وزیر کشاورزی، با تأکید بر اهمیت بهره مندی از ظرفیت های گسترده موجود در ایران و توانمندی های جوانان، هم افزایی این دو ظرفیت را در محصولات شرکت های دانش بنیان متبلور دانست و افزود: بسیار قابل تقدیر است که شرکت های دانش بنیان این ظرفیت ها را تواناتر، شکوفاتر و کارآمدتر کرده اند.
دکتر عصاره دبیر جشنواره، با بیان این مطلب که دو مقوله سلامت و اقتصاد دغدغه همیشگی دولتها و ملتها بوده است، تصریح کرد: در حوزه سلامت، تغییر رویکرد دنیا و تمایل و گرایش روزافزون به داروهایی با منشأ طبیعت و استفاده از طب مکمل در کنار طب رایج، و همچنین نقش گیاهان دارویی در صنایع مختلف، منجر به تغییرات ساختاری در زنجیره اشتغال و اقتصاد شده است.
دکتر سورنا ستاری معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری، بحث صنعت گیاهان دارویی را با صنعت نفت قابل مقایسه دانست و افزود: به ندرت کشوری را پیدا می کنید که این پتانسیل و ذخایر را داشته باشد. در نحوه تزریق این توانمندی ها به عرصه اقتصاد،  ما در شرکتهای دانش بنیان به مدل های موفقی دست پیدا کردیم که اگر این مدل ها را الگو قرار دهیم، گام مهمی در عرصه اقتصادی برخواهیم داشت.
در پایان مراسم، با حضور مهندس حجتی، دکتر ستاری و دکتر عصاره یکی از محصولات مرکز رشد فناوری طب و داروسازی سنتی و فرآورده های طبیعی دانشگاه علوم پزشکی تهران رونمایی شد.
فرآورده طبیعی 'هانی ژل' نتیجه حدود ده سال پژوهش جمعی از اعضای هیأت علمی و متخصصان رادیوتراپی آنکولوژی و طب ایرانی است که با سرمایه گذاری بخش خصوصی مراحل تولید را طی کرده و وارد بازار شده است.
این دارو در کمک به بهبود ضعف و خستگی و بهبود کیفیت زندگی بیماران مبتلا به سرطان، تعدیل سیستم ایمنی و بهبود توانایی دفاعی بدن و تأمین انرژی در دوران نقاهت بیماری ها، و افزایش توان جسمی بیماران مؤثر است.
دو کارآزمایی بالینی برای این دارو صورت گرفته است و طی تفاهم نامه ای با مرکز تحقیقات رادیوتراپی آنکولوژی انستیتو کانسر بیمارستان امام خمینی، همچنان مراحل تحقیق و توسعه این دارو ادامه خواهد داشت.
خبرنگار: خاطره فهیمی
عکاس: اشکان نورکامی

انتهای پیام / *
اخبار مرتبط
نظرات کاربران
کاربر مهمان
1397/08/29 11:3
0
0
سلام و درود به همکاران دانشکده طب ایرانی بخصوص دکتر رضایی زاده گرامی.
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
سامانه نظرسنجی و افکار سنجی
اقدام روابط عمومی در انتشار تاریخ شفاهی دانشگاه در قالب مصاحبه های هفتگی با اساتید ، در سایت دانشگاه را چگونه ارزیابی می کنید؟

خیلی خوب
خوب
متوسط
بد
خیلی بد