کد خبر: ٨٠٠٤١/ ٢٠:٤٢ - چهارشنبه ٢٨ شهريور ١٣٩٧/ تعداد بازدید: 1213
چاپ
ارسال به دوست
دانشکده فناوری های نوین پزشکی, گروه خبری RSS
مراسم عزاداری سالار شهیدان در دانشکده فناوری های نوین پزشکی برگزار شد
در مراسم عزاداری سالار شهیدان در دانشکده فناوری های نوین پزشکی، دکتر متوسل با تأکید بر اینکه، نام حسین (ع) در جهان تنها اسم یک فرد نیست بلکه اسم یک مکتب است گفت: برای زنده نگه‌داشتن مکتب امام حسین (ع) ادامه این راه لازم و ضروری است.

در مراسم عزاداری سالار شهیدان، امام حسین (ع) که روز سه‌شنبه 28 شهریور 97 مصادف با 8 محرم‌الحرام شب تاسوعای حسینی با حضور جمعی از اساتید و کارکنان در دانشکده فناوری های نوین پزشکی برگزار شد، حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر متوسل، مدیر گروه معارف دانشگاه گفت: چرا امام حسین یک چهره جهانی است؟ چرا کشور یک‌میلیاردی هندوستان با حدود 15 میلیون شیعه روز عاشورا را تعطیل رسمی اعلام کرده و نخست‌وزیر کشور در مراسم عزاداری امام حسین شرکت می کند؟ 
وی ادامه داد: چرا رئیس‌جمهور یک کشور لائیک مثل ترکیه در روز عاشورا سخنرانی می کند و از عظمت حسین می گوید؟ چرا برای هیچ‌یک از کشتارهایی که در تاریخ اتفاق افتاده سالگرد نمی گیرند؟ چرا عاشورا جاودانه شده است؟
مدیر گروه معارف دانشگاه در ادامه سخنان خود، به تشریح شعار جهانی امام حسین هیهات من الذله پرداخت و گفت: امام حسین خطاب به صفوف دشمن فرمود: بدانید که چرا با من می جنگید. یک آدم پست و فرومایه مرا میان ذلت و شمشیر مخیر کرده است و هیهات من الذلت که خاندان نبوت هیچ‌وقت زیر بار ذلت نمی روند.
دکتر متوسل بابیان اینکه، چرا امام حسین با بیست نفر از فرزندان، برادران، خواهران و همچنین خویشاوندان نزدیک خود به تعداد هفتادو دو نفر در مقابل یک جمعیت سی هزار نفری ایستاد؟ افزود: آیا نیت او جنگ بود. آیا یک فرمانده جنگی، زن و فرزندان خود را در جنگ شرکت می دهد؟ البته که اینطور نبوده، ایشان خواست این نکته مهم را به مردم دنیا بفهماند.
مدیر گروه معارف دانشگاه ادامه داد: وقتی که فهمیدی حق چیست و باطل چیست نباید تعداد دشمنان را محاسبه کنی بلکه باید در جهاد با دشمن از دین خود پاسداری کنی.
وی اقدام امام حسین را شبیه اقدام پیامبر اکرم (ص) در واقعه مباهله خواند و گفت: ما دو وظیفه داریم، شعار امام حسین (ع) را حفظ و پاسداری کنیم و از ایشان این درس بزرگ را بیاموزیم که هرگز زیر بار ذلت نرویم.
 توضیح اینکه، این مراسم اشتیاقی، مداح اهل بیت، به ذکر مصیبت پرداخت و فضای محفل را در ماتم مظلومیت امام حسین و خاندان پاک او فرو برد.
 
انتهای پیام / *
کلید واژه ها
اخبار مرتبط
نظرات کاربران
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
سامانه نظرسنجی و افکار سنجی
اقدام روابط عمومی در انتشار تاریخ شفاهی دانشگاه در قالب مصاحبه های هفتگی با اساتید ، در سایت دانشگاه را چگونه ارزیابی می کنید؟

خیلی خوب
خوب
متوسط
بد
خیلی بد