کد خبر: ٧٨٤٢٥/ ١٣:٠٥ - شنبه ٢٣ تير ١٣٩٧/ تعداد بازدید: 7505
چاپ
ارسال به دوست
ستاد مرکزی روابط عمومی, گروه خبری RSS
هفتمین جشن یکپارچه فارغ‌التحصیلی دانش‌آموختگان دانشگاه برگزار شد
بار دیگر جشن یکپارچه فارغ التحصیلان دانشگاه، نشانی از همبستگی و صلابت دانشگاه را به نمایش گذاشت.

گالری عکس جمشید ربیعی

گالری عکس حسین اکبریان

گالری عکس الهام حق شناس
هفتمین جشن یکپارچه فارغ‌التحصیلان دانشگاه علوم پزشکی تهران از ساعت 16 روز جمعه 22 تیر 97 با حضور معاون آموزشی وزارت بهداشت، مشاور عالی رئیس دانشگاه، روسای دانشکده‌ها، جمعی از استادان برگزیده و حدود 2 هزار دانش‌آموخته دانشگاه و خانواده‌هایشان در تالار بزرگ وزارت کشور برگزار شد.
این مراسم با تلاوت کلام‌الله مجید و سرود ملی جمهوری اسلامی ایران آغاز و در ادامه نماهنگی از دانشکده‌های مختلف دانشگاه پخش شد. اجرای استندآپ کمدی مجید عزتی از دیگر برنامه‌ها بود و سپس در کلیپی، روسای دانشکده‌ها جشن فارغ‌التحصیلی دانشجویان را به آنان تبریک گفتند و نظری یکی از دانشجویان خارجی به‌تمامی مدعوین این روز بزرگ را تبریک گفت و برای همه آرزوی موفقیت کرد.

 جشن یکپارچه نشان عظمت و همبستگی دانشگاه است
در ادامه برنامه دکتر بهادری رئیس دفتر ارتباط با دانش‌آموختگان دانشگاه ضمن خیرمقدم به همه دانشجویان و خانواده‌هایشان و همچنین قدردانی از حمایت‌های دکتر کریمی، رئیس دانشگاه گفت: امروز را به همه شما دانشجویان نخبه کشور تبریک می‌گویم، همین‌طور به خانواده‌هایتان به‌واسطه موفقت شما و به همه استادان دانشگاه که نتایج زحمات چندساله خود را مشاهده می‌کنند.
وی افزود: امروز روز مبارکی برای مجموعه سلامت کشور است، زیرا نزدیک به 2 هزار دانشجوی نخبه کشور از 13 دانشکده وارد چرخه سلامت و خدمت‌رسانی به بیماران می‌شوند.
دکتر بهادری با اشاره به سابقه 12 ساله تأسیس دفتر ارتباط با دانش‌آموختگان گفت: دفتر ارتباط با دانش‌آموختگان دانشگاه با حمایت دکتر لاریجانی و با هدف نشان دادن عظمت و یکپارچگی دانشگاه تأسیس شد. یکی از برنامه این دفتر برگزاری جشن یکپارچه بود که از 7 سال پیش آغاز شده و امروز هفتمین نشان یکپارچگی دانشگاه به نمایش گذاشته شده است.
وی ادامه داد: این دانشگاه متعلق به عموم مردم است و مانند تمامی دانشگاه‌های بزرگ انتظار می‌رود که دانش‌آموختگان و خانواده‌هایشان در حفظ و عظمت این دانشگاه تلاش کنند.
دکتر بهادری با بیان اینکه، فقط گرفتن مدرک مهم نیست بلکه هدف خدمت صادقانه است تصریح کرد: شما در دانشگاهی تحصیل‌کرده‌اید که حضور استادان فرهیخته، تعداد فراوان بیمارستان‌ها، آزمایشگاه‌ها، مراکز تحقیقاتی از ویژگی‌های خاص آن است.
رئیس دفتر ارتباط با دانش‌آموختگان دانشگاه در پایان خاطرنشان کرد: تمامی دانشگاه اعم از استادان و کارکنان در رسیدن شما به هدف بزرگتان تلاش کرده‌اند که جا دارد از همه قدردانی کنیم و با خدمت صادقانه بر زحماتشان ارج نهیم.
 
مدرک مهم است ولی داشتن مهارت مهم‌تر است
سپس دکتر لاریجانی معاون آموزشی وزارت بهداشت و از دانشمندان یک درصد برتر جهان، ضمن تبریک به دانشجویان و خانواده‌های آن‌ها از زحمات رئیس دانشگاه و رئیس دفتر ارتباط با دانش‌آموختگان دانشگاه برای برگزاری این مراسم قدردانی کرد.
وی ادامه داد: ممکن است یکی از مراحل مهم زندگی هر یک از ما همین جشن فارغ‌التحصیلی باشد این مرحله برای خانواده‌ها نیز بسیار ارزشمند است به دلیل اینکه ثمره زحمات خود می‌بینند و به آن افتخار می‌کنند.
دکتر لاریجانی گفت: ما در حوزه پزشکی دستاوردهای بسیاری داریم. تربیت نیروی انسانی، در سطوح مختلف موجب شده نیازهایمان به خارج کشور کاهش یابد. زمان زیادی نیست که در کشور ارائه خدمات پزشکی توسط پزشکان هندی و پاکستانی انجام می‌شد و امروز با همت عزیزانی چون شما از این حیث بی‌نیاز شده‌ایم به‌طوری‌که رتبه نخست نیروی انسانی را در منطقه کسب کرده‌ایم.
معاون آموزشی وزارت بهداشت، ادامه داد: امروز امکانات در تمامی سطوح تخصصی، فوق تخصصی و PHD در کشور فراهم است و نیازهای کشور تا حد زیادی برآورده شده و تأثیرات بسیاری داشته، به‌عنوان نمونه‌ای از خدمت، در این دانشگاه 6 تا 7 هزار پیوند مغز استخوان و بیش از 400 تا 500 پیوند کبد در کشور انجام شده است.
وی با بیان اینکه، در تمامی خدمات پزشکی در جایگاه خوبی هستیم اظهار کرد: البته اذعان داشتن به این مطلب به‌منزله این نیست که چالشی در آموزش و پژوهش وجود ندارد اما درمجموع با تلاش دانش‌آموختگان دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور، استادان و مدیران دانشگاه‌ها وضعیت ما در تولیدات پزشکی جایگاه مطلوبی دارد.
دکتر لاریجانی افزود: آموزش پزشکی ما با استراتژی نسبتاً مشخص پیش می‌رود و وجود اینکه چیزی حدود 10 تا 15 درصد تعداد اساتید کشور در حوزه علوم پزشکی مشغول خدمت هستند خوشبختانه 30 درصد تولیدات علمی کشور در این حوزه انجام می‌گیرد و امسال نخستین سالی است که ایران در منطقه، برترین کشور ازلحاظ تولیدات علمی شناخته شده است.
معاون آموزشی وزارت بهداشت، ادامه داد: این دانشگاه یکی از 70 دانشگاه کشور و نخستین دانشگاه پس از دارالفنون است که حوزه پزشکی را با پزشکی نوین گسترش داده است.
وی افزود: باوجود اینکه، دانشگاه تهران در حدود 10 درصد آموزش پزشکی کشور را به عهده دارد این دانشگاه توانسته کیفیت آموزشی خود را آنچنان حفظ کند که امروز سرآمد دانشگاه‌های علوم پزشکی در کشور و در افق بین‌المللی در منطقه است. ما این افق را فراتر از کشور از می‌دانیم و به یاری خدا در عرصه‌های بین‌المللی مسیر خود را توسعه خواهیم داد.
دکتر لاریجانی با بیان اینکه، این دانشگاه بیشترین تعداد دانشجویان بین‌المللی و استعدادهای درخشان را در کارنامه خود دارد تصریح کرد: امیدواریم بتوانیم این مسیر را حفظ کرده و بر افتخارات خود بیفزاییم.
وی ادامه داد: در گروه پزشکی خدماتی که انجام می‌شود مستقیم یا غیرمستقیم با سلامت مردم در ارتباط است باید مهارت‌های خود را حفظ و ارتقا دهیم. حفظ مهارت‌ها کار آسانی نیست ولی لازم و ضروری است. مدرک مهم است ولی آنچه مهم‌تر است مهارت است که خدمت بهتر به مردم در گرو آن است.
وی افزود: باید توجه داشت که نقش اجتماعی و اخلاقی ما با ارائه خدمات صادقانه به مردم تعریف و مسیر زندگی معقولی برایمان ترسیم می‌شود. همه ما برهه‌ای از حیات را در این دنیا سپری می‌کنیم و اگر مسیر درستی تعریف کنیم می‌توانیم زندگی معقولی برای خود تشکیل دهیم.
دکتر لاریجانی در پایان سخنان خود ضمن آرزوی موفقیت برای فارغ‌التحصیلان خاطرنشان کرد: امیدوارم با کمک خداوند بزرگ و با تلاش جدی پس از فارغ‌التحصیلی، با نگاهی عمیق و تحلیلی منطقی از شرایط و همچنین مثبت‌گرایی به دلیل ارتباط با نیازهای سلامت مردم، به یاری آن‌ها بشتابید و موفق عمل کنید.
پس از سخنرانی دکتر لاریجانی، مراسم تقدیر از استادان و دانش‌آموختگان برگزیده دانشگاه برگزار شد.
 
مراسم قرائت سوگندنامه
در بخش بعدی برنامه استاد دکتر بهادری، رئیس دفتر ارتباط با دانش‌آموختگان دانشگاه ضمن تبریک مجدد به همه دانش‌آموختگان دانشگاه گفت: به‌طور ویژه از خانواده دانش‌آموختگان دانشگاه تشکر می‌کنم که بهترین نمونه‌های دانشجویی را تحویل ما دادند و ما هم امیدواریم بهترین افراد را تحویل جامعه داده باشیم.
وی افزود: از امروز همه شما عضوی از دفتر ارتباط با دانش‌آموختگان دانشگاه هستید و از همه شما دعوت می‌کنیم ارتباط خود را ا دانشگاه حفظ کنید و ما را در جریان فعالیت‌ها و اقدامات خود قرار دهید.
در ادامه مراسم قرائت سوگندنامه برگزار شد.
بخش پایانی برنامه اجرای موسیقی زنده توسط بابک جهانبخش بود و با پذیرایی شام مراسم ساعت 21 به پایان رسید.

خبر: مقدم
عکس: جمشید ربیعی

انتهای پیام / *
اخبار مرتبط
نظرات کاربران
کاربر مهمان
1397/04/26 6:48
0
0
عدم شركت دكتر كريمي در اين مراسم احتمالاً نشانه‌اي از عدم اعتقاد ايشان به اينگونه حركات نمايشي پرهزينه است كه در پي ساليان طولاني از جانب يك مدير ارشد دانشگاه ديده مي‌شود و قطعاً بايد قدر آن شناخته شود. احسان
کاربر مهمان
1397/04/24 10:57
0
0
با سلام نامی از اساتید برتر و دانش اموختگان برگزیده برده نمی شود؟
کاربر مهمان
1397/04/23 14:29
0
0
ضمن تبریک به کلیه دانش آموختگان دانشگاه و آرزوی موفقیت ، آیا شایسته نبود تعدادی از اعضای هیات علمی را نیز که برای این موفقیت تلاش کردند( البته غیر از آنهایی که سمت اجرایی داشتند ) دعوت می کردید؟ بگذریم که حتی هدیه روز استاد امسال نیز را ندادند .
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
سامانه نظرسنجی و افکار سنجی
اقدام روابط عمومی در انتشار تاریخ شفاهی دانشگاه در قالب مصاحبه های هفتگی با اساتید ، در سایت دانشگاه را چگونه ارزیابی می کنید؟

خیلی خوب
خوب
متوسط
بد
خیلی بد