کد خبر: ٧١٦٢٦/ ١٥:٣٦ - شنبه ٢٩ مهر ١٣٩٦/ تعداد بازدید: 815
چاپ
ارسال به دوست
حوزه ریاست, گروه خبری RSS
مراسم تکریم دکتر یونسیان و معارفه دکتر صحرائیان
دکتر کریمی: حوزه پژوهش نباید دستخوش شوک ناشی از بحران‌ها و کمبودهای مالی شود
رئيس دانشگاه، با تأکید بر حمایت از حوزه پژوهش، به اعضای هیات علمی اطمینان داد، مدیریت دانشگاه نگاه یکسانی به علوم پایه و بالینی دارد.

گالري عکس
در مراسم تکریم دکتر یونسیان معاون پیشین و معارفه دکتر صحرائیان معاون جدید تحقیقات و فناوری دانشگاه که 29 مهر 96 در سالن اجلاس دانشگاه برگزار شد، دکتر کریمی سخنان خود را با ادای احترام به خانواده بزرگ دانشگاه آغاز کرد و گفت: 43 سال از زمانی که آرزوی ورود به این دانشگاه را داشتم، می‌گذرد بنابراین وقتی از واژه خانواده استفاده می‌کنم با تمام وجود به آن اعتقاددارم.
رئيس دانشگاه، با تأکید بر حفظ عناصر حیاتی دانشگاه در شرایط بحران و کمبود منابع گفت: درست است که حوزه آموزش و  بخصوص درمان به دلیل حساسیت آن در جامعه و سروصدای رسانه‌ها، توجه مدیران را به خود جلب می‌کند اما این شوکی است که موجب به کما رفتن پژوهش می‌شود و اگر این روند ادامه داشته باشد ضایعه جبران‌ناپذیری در حوزه پژوهش بوجود می‌آید.
وی افزود: اگر روند کمبود منابع و  کم حمایتی از محققان ادامه داشته باشد، زمانی که اساتید برای جذب فعالیت‌های پژوهش دارند از دست می‌رود و این آسیب جبران‌ناپذیری به همراه دارد.
دکتر کریمی با تأکید بر انجام پژوهش متناسب با نیازهای جامعه گفت: نباید حفظ رتبه‌های پژوهشی ما را فریب بدهد. هرچند که حفظ جایگاه اول پژوهشی در 14 سال متوالی ارزشمند است ولی  پژوهش باید فضای شادابی در دانشگاه ایجاد کند و نتایج آن در جهت رفع نیازهای دانشگاه و جامعه باشد و اگر به این موضوع توجه نکنیم قطعاً ضرر خواهیم کرد.
رئيس دانشگاه با اشاره به نگاه یکسان مدیریت دانشگاه به اعضای هیات علمی علوم پایه و بالینی گفت: علوم پایه و بالینی هر دو بال این دانشگاه هستند و اینکه معاون پژوهشی از علوم پایه باشد یا بالینی باعث نمی‌شود بخشی نگری کند و همان بودجه اندک پژوهش را در جهت خاصی صرف کند بلکه مدیران دانشگاه از سطح بالای علمی و اخلاقی برخوردارند و فقط منافع دانشگاه را در نظر می‌گیرند.
وی با تأکید بر رعایت اصول اخلاقی در همه فعالیت‌های دانشگاه گفت: اخلاق از پژوهش، آموزش و درمان و... جدا نیست و فردی که به‌عنوان معاون پژوهشی منصوب می‌شود باید بااخلاق‌ترین مدیر دانشگاه هم باشد و با شناختی که از دکتر صحرائیان دارم ایشان در اخلاق هم‌درجه یک هستند.
وی ضمن تشکر از دکتر صحرائیان برای قبول این مسئولیت گفت: امیدوارم ایشان بااخلاق خوب و توانمندی‌هایی که دارند موجب ارتقا حوزه پژوهش دانشگاه شوند.
دکتر کریمی،  سلیم‌النفسی، پشتکار و دقت نظر دکتر یونسیان را قابل‌تحسین خواند و افزود:  دانشگاه خانه ماست که در آن، آمدن و رفتنی در کار نیست و آنچه اتفاق می‌افتد جابه‌جایی و چرخش اتاق‌هاست.
وی افزود: زمانی که وارد اتاق رییس دانشگاه شدم آن را متفاوت از مرکز قلب ندیدم و از اینکه در این سال‌ها بیشترین وقتم را صرف دانشگاه کردم افتخار می کنم.
خبرنگار: سمیرا کرمی
عکس: میثم عطری

انتهای پیام / *
اخبار مرتبط
نظرات کاربران
کاربر مهمان
1396/08/01 10:39
0
0
(رئيس دانشگاه، با تأکید بر حمایت از حوزه پژوهش، به اعضای هیات علمی اطمینان داد، مدیریت دانشگاه نگاه یکسانی به علوم پایه و بالینی دارد ) اقای دکتر این جمله شما رو باید با طلا نوشت هیچ مسوولی قبل از شما چنین نگاهی نداشت واقعا چه تفاوتی بین مثلا بیوشیمی پایه و بالینی بجز اینکه پایه بسیار تکنیکی تر هستند وجود دارد واقعا در حق تحصیلات تکمیلی علوم پایه در دانشگاهها اجحاف میشود حتی اگر تا قبل از مرتبه دکتری در رشته های بالینی بوده باشن ممنون از اینکه هستید
کاربر مهمان
1396/07/29 19:21
0
0
با سلام. جناب استاد کریمی عزیز کاش با کم کردن لود کار درمانی وقت پژوهش برای ما ایجاد می شد.داریم زیر لود کار درمانی له می شویم. هیئت علمی بیمارستان امام خمینی
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
سامانه نظرسنجی و افکار سنجی
اقدام روابط عمومی در انتشار تاریخ شفاهی دانشگاه در قالب مصاحبه های هفتگی با اساتید ، در سایت دانشگاه را چگونه ارزیابی می کنید؟

خیلی خوب
خوب
متوسط
بد
خیلی بد