کد خبر: ٧٠٧٥٦/ ١٠:١٩ - چهارشنبه ٢٢ شهريور ١٣٩٦/ تعداد بازدید: 339
چاپ
ارسال به دوست
برگزاری کارگاه آموزشی پیشگیری از خودکشی در شهرستان اسلامشهر
مرکز خدمات جامع سلامت باغ فیض به مناسبت روز جهانی پیشگیری از خودکشی، کارگاه آموزشی برگزار کرد.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان اسلامشهر،  این کارگاه با حضور رابطین سه‌شنبه 21 شهریور 96 در مرکز خدمات جامع سلامت باغ فیض برگزار شد.
هدیه تاجیک، کارشناس سلامت روان مرکز ابتدا به اهداف کارگاه و اهمیت آموزش‌های پیشگیری از خودکشی پرداخت، سپس  در خصوص آسیب‌های اجتماعی  و اهمیت توجه به معضلات اجتماعی و ارائه‌ی راهکارهای مفید و مناسب برای حل آسیب‌های اجتماعی و همچنین پیشگیری از خودکشی صحبت کرد.
وی در ادامه علل و عوامل خطرساز را سابقه خانوادگی، مشکلات خانوادگی و زناشویی و رفتارهای تکانشگری عنوان کرد و افزود: بررسی‌ها نشان داده 80 درصد افرادی که اقدام به خودکشی می‌کنند دوره‌هایی از افسردگی را تجربه کرده‌اند و نکته‌ی قابل‌توجه این است که افسردگی قابل‌درمان است بنابراین ضروری است والدین به‌محض دیدن علائم افسردگی در فرزندان خود آنان را نزد روان‌پزشک و روانشناس ببرند.
تاجیک به بیان ارزیابی خطر، انواع خودکشی، اهداف افراد و حمایت‌های اجتماعی برای افراد اقدام کننده به خودکشی و خانواده آنها پرداخت و راهکارهای پیشگیری از خودکشی و عوامل محافظت‌کننده را عدم دسترسی به وسایل خودکشی و نظارت اعضاء خانواده عنوان  کرد.
این کارشناس در پایان عوامل محافظت‌کننده پیشگیری از خودکشی را داشتن تعهدات مذهبی و دینی، تأهل، روابط عاطفی و مستحکم خانوادگی و داشتن مهارت‌های زندگی بیان کرد.
خبر: خورسندفرد
عکس: بیاتی نیاز

 

 

انتهای پیام / *
کلید واژه ها
  • کارگاه آموزشی
اخبار مرتبط
نظرات کاربران
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
سامانه نظرسنجی و افکار سنجی
اقدام روابط عمومی در انتشار تاریخ شفاهی دانشگاه در قالب مصاحبه های هفتگی با اساتید ، در سایت دانشگاه را چگونه ارزیابی می کنید؟

خیلی خوب
خوب
متوسط
بد
خیلی بد