کد خبر: ٦٨٧٨٧/ ٠٨:٠٩ - چهارشنبه ٢٩ شهريور ١٣٩٦/ تعداد بازدید: 2138
چاپ
ارسال به دوست
گفت‌وگو با مجریان اصلی فرآیندهای برگزیده دهمین جشنواره شهید مطهری
دکتر قنبری بر افزایش مهارت‌های تدریس و مدیریت پروژه‌های تحقیقاتی دستیاران آموزشی و پژوهشی دانشگاه تاکید کرد
دکتر حسین قنبری معاون آموزشی سابق دانشکده فناوری‌های نوین، بهره‌مندی از توان علمی دانشجویان مقطع دکترا برای آموزش به دانشجویان مقاطع پایین‌تر را در کسب تجربه آنان برای پذیرش مسئولیت‌های آکادمیک آینده مؤثر دانست.

دریافت فیلم
در دهمین جشنواره شهید مطهری  که 13 اردیبهشت 96 در تالار ابن‌سینا برگزار شد، «طراحی و پیاده‌سازی  سامانه ثبت و ارزش‌گذاری فعالیت‌های علمی دانشجویان دکتری در قالب طرح دستیار آموزشی و پژوهشی» به‌عنوان فرآیند برتر معرفی شد.
دکتر قنبری، عضو هیئت علمی دانشکده فناوری های نوین در توضیح این فرآیند گفت: برای اینکه بتوانیم از توان علمی دانشجویان مقطع دکترا در آموزش به مقاطع پایین‌تر و ورودی‌های جدید استفاده کنیم و نیز شرایطی را فراهم کنیم تا دانشجویانی که در آینده به‌عنوان افراد آکادمیک در دانشگاه مشغول به‌کار خواهند شد تجربه تدریس و منتورینگ آموزشی و پژوهشی و مدیریت پروژه‌های تحقیقاتی را به‌دست آورند این فرآیند طراحی شد.
معاون آموزشی دانشکده فناوری‌های نوین با بیان اینکه این فرآیند منطبق با آیین نامه دکترای تخصصی طراحی‌شده است افزود: برای نخستین بار فعالیت‌هایی را در حوزه آموزش، پژوهش و فناوری مانند برگزاری کارگاه‌ها، انتقال تجارب آزمایشگاهی و یا انتقال یک مهارت به دانشجویان سال‌های پایین‌تر را امتیازدهی و ارزش‌گذاری کردیم تا میزان مشارکت دانشجویان در این فعالیت‌ها، در کارنامه علمی آنان به‌صورت اینترنتی ثبت شود.
وی افزود: میزان مشارکت دانشجویان در دو مقطع موردبررسی قرار می‌گیرد؛ ابتدا پیش از امتحان جامع این ارزش‌گذاری صورت می‌گیرد و انتظار داریم دانشجویان حداقل امتیاز را کسب کنند و سپس وارد مرحله بعدی ارزش‌گذاری که پیش از دفاع پایان‌نامه است، شوند.  بخشی از نمره دفاع پایان‌نامه به این بخش اختصاص می‌یابد.
دکتر قنبری تصریح کرد: علاوه بر طرح دستیار آموزشی و پژوهشی، در سامانه لاگ بوک سایر فعالیت‌های علمی دانشجویان مانند ارائه ژورنال کلاب و ارائه مقاله در سمینارها و... را به‌عنوان فعالیت‌های علمی جانبی دانشجویان PhD مورد ارزش‌گذاری قراردادیم تا توازنی  در نمرات این دانشجویان ایجاد شود.
این مجری فرآیند برگزیده در بخش دیگری از سخنان خود به ارزیابی جشنواره شهید مطهری پرداخت و گفت: جشنواره شهید مطهری ازجمله جشنواره‌های خوبی است که می‌تواند نواوری ها و فعالیت‌های توسعه‌ای حوزه آموزش را شناسایی و رصد کند و تقدیر از این فعالیت‌ها نتایج خوبی برای دانشگاه به همراه خواهد داشت.
خبرنگار: سمیرا کرمی
عکس و فیلم: مهدی کیهان
فرآیندهای برگزیده در دهمین جشنواره مطهری( مجریان اصلی و همکاران)

انتهای پیام / *
کلید واژه ها
  • دهمین جشنواره شهید مطهری
  • دکتر حسین قنبری
اخبار مرتبط
نظرات کاربران
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
سامانه نظرسنجی و افکار سنجی
اقدام روابط عمومی در انتشار تاریخ شفاهی دانشگاه در قالب مصاحبه های هفتگی با اساتید ، در سایت دانشگاه را چگونه ارزیابی می کنید؟

خیلی خوب
خوب
متوسط
بد
خیلی بد