کد خبر: ٩٥٦٤٢/ ١١:٠٩ - چهارشنبه ٢٠ آذر ١٣٩٨/ تعداد بازدید: 1145
چاپ
ارسال به دوست
دانشکده پزشکی, گروه خبری RSS
دکتر هبت الدین برقعی، استاد برجسته گوش و حلق و بینی درگذشت
دکتر هبت الدین برقعی، استاد برجسته گوش و حلق و بینی در 77 سالگی دار فانی را وداع گفت.

به گزارش روابط عمومی دانشکده پزشکی، استاد برقعی، متخصص گوش و حلق و بيني و جراح سر و گردن در سال 1321 در شهرستان قم متولد شد. تحصيلات ابتدايي را در مدرسه سنائي قم كه پدرش مؤسس آن بود، سپري كرد. اين موسسه آموزشي جزو نخستين مدارسي بود كه به سبك جديد آموزش و نه به‌صورت مكتب اداره مي‌شد. دوران دبيرستان را در يزد كه پدر ایشان به علت اقامت اجباري (تبعيد) در آنجا بود، گذراند.
در سال 1339 وارد دانشكده پزشكي دانشگاه تهران شد. پس از فراغت از آن، دوران خدمت سربازي را در اطراف قزوين و سپس براي انجام طرح خارج از مركز به يكي از روستاهاي محروم استان هرمزگان رفت.
در سال 1349 پس از موفقيت در آزمون دستياري در بيمارستان اميراعلم در رشته گوش و گلو و بيني مشغول تحصيل شد و در سال 1352 با كسب رتبه اول، امتحان فارغ‌التحصيلي را گذراند و به‌عنوان عضو هيات علمي وارد كادر علمي دانشگاه تهران شد.
در سال 1353 براي تكميل تحصيلات تخصصي خود به لندن رفت و پس‌ازآن، براي آشنايي با دانش تخصصي پيشرفته گوش در دانشگاه هاروارد مشغول تحصيل شد و پس از پايان اين دوره، برای ادامه خدمت به ايران بازگشت و به عنوان عضو هیات علمی و استاد تمام گروه گوش و حلق و بینی دانشکده پزشکی در بیمارستان امیر اعلم منشا خدمات بسیار علمی، آموزشی و پژوهشی بود.
گفتگوی دکتر برقعی در بخش تاریخ شفاهی دانشگاه در سال 94
خبر: مینامحمدی

 

انتهای پیام / *
اخبار مرتبط
نظرات کاربران
کاربر مهمان
1398/09/21 1:22
0
0
از شمار دو چشم یک تن کم از شمار خرد هزاران بیش یاد استاد جادوانه باد دکتر نسرین یزدانی
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
سامانه نظرسنجی و افکار سنجی
اقدام روابط عمومی در انتشار تاریخ شفاهی دانشگاه در قالب مصاحبه های هفتگی با اساتید ، در سایت دانشگاه را چگونه ارزیابی می کنید؟

خیلی خوب
خوب
متوسط
بد
خیلی بد

#