کد خبر: ٨٢١١٠/ ٠٦:٥٨ - سه شنبه ٢٩ آبان ١٣٩٧/ تعداد بازدید: 1517
چاپ
ارسال به دوست
بیمارستان فارابی, گروه خبری RSS
برگزاری مراسم تکریم اساتید بازنشسته بیمارستان فارابی
با برگزاری مراسمی از زحمات پنج استاد بازنشسته گروه چشم پزشکی و قلب بیمارستان فارابی تقدیر و تشکر به عمل آمد.

به گزارش روابط عمومی بیمارستان فارابی، روز دوشنبه 28 آبان 1397 با حضور دکتر سید حسین صدرالسادات، رئیس بیمارستان، دکتر قاسم فخرایی، مدیر گروه چشم‌پزشکی دانشگاه، اعضای هیئت‌علمی و دستیاران، مراسم تکریم پنج استاد بازنشسته این بیمارستان، دکتر فیروزه رحیمی استاد گروه قرنیه، دکتر رضا کارخانه، استاد گروه رتین، دکتر ضیاءالدین طباطبایی، استاد گروه پلاستیک و زیبایی چشم، دکتر محمدعلی زارع مهرجردی، استاد گروه قرنیه و دکتر محمدجعفر محمودی، استاد گروه قلب در سالن آمفی‌تئاتر پروفسور شمس برگزار شد.
دکتر فخرایی، مدیر گروه چشم‌پزشک دانشگاه در ابتدای سخنانش یاد و خاطره اساتید فقید گروه چشم‌پزشکی و بیمارستان فارابی را گرامی داشت و گفت: همه این عزیزان از استاد فقید پروفسور محمدقلی شمس که گروه چشم‌پزشکی و بیمارستان فارابی را به‌درستی گذاشتند و این مجموعه اگر در مسیر درستی گام برمی‌دارد مدیون ایشان است تا مرحوم دکتر رزاقی که اخیراً به رحمت خدا رفتند همگی نه‌تنها حق معلمی بر گردن ما دارند بلکه مملکت ما و دانش چشم‌پزشکی کشور مدیون آن‌ها است. بزرگانی که گرچه در قید حیات نیستند ولی راهی را آغاز کردند که همه ما در آن طی مسیر می‌کنیم و منشأ خدمت به همه ما، بیماران ما و مملکت شدند. برای همه آن‌ها آرزوی علو درجات می‌کنیم و امیدواریم ادامه‌دهندگان خوبی برای راهشان باشیم.
دکتر فخرایی در ادامه اظهار داشت: فارابی درواقع خانه اول همه ما است. بیشتر عمرمان را در این بیمارستان با همکاران و بیمارانمان می‌گذرانیم. همه با علاقه این خانه را انتخاب کرده‌ایم و به حضور در آن افتخار می‌کنیم. مفتخریم به جایی پا گذاشته‌ایم که انتخاب اول نخبگان پزشکی کشور برای ادامه تحصیل است و اعضای هیئت‌علمی آن از برترین استعدادهای چشم‌پزشکی انتخاب می‌شوند. به نظرم این بزرگ‌ترین نقطه قوت فارابی است.
وی خطاب به دستیاران و فلوشیپ های حاضر در جلسه گفت: افتخار ما این است که برندهای چشم‌پزشکی ایران در فارابی حضور دارند و ما افتخار شاگردی آن ها را داشته‌ایم و داریم. باید قدر حضور در فارابی و دسترسی به این گنجینه بزرگ علمی و اخلاقی را بدانید. امروز شما در فارابی در هر ساعت از شبانه‌روز که نیاز داشته باشید به سهولت به اساتید دسترسی دارید و می‌توانید از دریای دانش و تجربه آن ها استفاده کنید. باید قدر این نعمت را دانست. ما هم سال‌ها است که از این دریا حظ وافر برده‌ایم. اساتید ما علاوه بر اندوخته علمی فراوان به لحاظ اخلاق و رفتار نیز سرآمد محیط دانشگاه هستند و همین محیط دوستانه و اخلاق نمونه اساتید گروه چشم است که خیلی از اساتید جوان گروه ازجمله خود بنده را جذب کرد.
دکتر فخرایی سپس با یادآوری خاطراتی از تک‌تک اساتید بازنشسته، از آنان تقدیر و برای آنان آرزوی توفیق، سعادت و سلامت نمود و از ایشان خواست همچنان سایه استادی خود را برسر گروه چشم‌پزشکی و بیماران فارابی بگسترانند.
در ادامه دکتر صدرالسادات، رئیس بیمارستان فارابی نیز در سخنانی ضمن قدردانی از زحمات و تلاش‌های اساتید بازنشسته در سال‌های حضورشان در بیمارستان، خود را شاگرد آنان خواند و افزود: گرچه جای خالی شما در همین مدت کوتاه بسیار مشهود است ولی این راهی است که همه ما از پیش می‌گذرانیم ولی امیدوارم ارتباط خود را با گروه و بیمارستان فارابی حفظ نموده و ما را از تجربه و دانش و اخلاق و منش خود محروم نکنید.
دکتر فریبا قاسمی، معاون آموزشی بیمارستان فارابی، سخنران بعدی این مراسم نیز گفت: تک‌تک ما مدیون زحمات و فداکاری‌های اساتید بزرگمان هستیم. اساتیدی که هریک صفات خاص و اخلاق ویژه‌ای دارند و ما اگر در هر جایگاهی هستیم دست‌پرورده آنان و حاصل زحماتشانیم. این افتخار بزرگی برای ما است که در محضر آنان شاگردی کرده‌ایم و انشاء الله در آینده نیز این امر ادامه یابد. دکتر قاسمی در سخنان خود، دکتر کارخانه را به خاطر صبوری، متانت و فداکاری برای مداوای بیمار، دکتر زارع مهرجردی را برای تقبل مداوای بیماران سختی که دیگران نمی‌پذیرفتند، دکتر رحیمی را به خاطر منش آموزگاری و معلمی‌اش، دکتر طباطبایی را به خاطر اخلاق خوش، مردمی بودن و مدارای با بیماران و دکتر محمودی را به خاطر خوش‌رویی، علم و اخلاقش ستود و گفت: ما همیشه شاگرد کوچک شما خواهیم بود و امیدواریم درآینده با عملکردمان شما را سربلند نگه داریم.
این مراسم با قرائت متنی ادبی که دکتر محمد طاهر رجبی، خطاب به دکتر طباطبایی قرائت کرد و در آن از نقش پر رنگ و پدرانه دکتر طباطبایی در طی هجده سال حضورش در فارابی تقدیر کرد، ادامه یافت.
سپس اساتید بازنشسته هر یک نکاتی را به همکاران و دستیاران توصیه کردند و در پایان با هدیه‌ای نفیس از آن‌ها قدردانی شد.
خبر و عکس: امیدوار

انتهای پیام / *
اخبار مرتبط
نظرات کاربران
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
سامانه نظرسنجی و افکار سنجی
اقدام روابط عمومی در انتشار تاریخ شفاهی دانشگاه در قالب مصاحبه های هفتگی با اساتید ، در سایت دانشگاه را چگونه ارزیابی می کنید؟

خیلی خوب
خوب
متوسط
بد
خیلی بد