کد خبر: ٧٢٣٣٤/ ١٩:٠٤ - پنج شنبه ٢٥ آبان ١٣٩٦/ تعداد بازدید: 2429
چاپ
ارسال به دوست
ستاد مرکزی روابط عمومی, گروه خبری RSS
زلزله غرب کشور
معاون درمان دانشگاه از تعیین تکلیف تمامی آسیب دیدگان منتقل شده از کرمانشاه به بیمارستان های دانشگاه خبر داد
دکتر رضایی از روند مراقبت های درمانی آسیب دیدگان حادثه غمبار زلزله استان کرمانشاه گزارش داد.

دکتر رضایی معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی تهران ، پنج شنبه 25 آبان 96 در گفت و گویی ضمن ابراز همدردی با بازماندگان حادثه غمبار زلزله استان کرمانشاه، به توضیح روند مراقبت های درمانی این حادثه آسیب دیدگان پرداخت و گفت: 67 مصدوم از مناطق زلزله زده که از طریق هوایی به استان تهران منتقل شده بودند در بیمارستان های تابعه دانشگاه علوم پزشکی تهران از جمله مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره)، شریعتی، سینا و مرکز طبی اطفال پذیرش شده اند. طبق آخرین پایش معاونت درمان از این مصدومان در سومین روز پذیرش تا کنون سی عمل جراحی عمده برای این عزیزان انجام شده است.
وی افزود: شانزده تن از آسیب دیدگان نیازمند مراقبت ویژه بودند که هم اینک به ICU منتقل‌شده‌اند و حدود دوازده نفر با تائید پزشکان معالج ترخیص شده‌اند. خوشبختانه با هماهنگی انجام‌شده با معاونت درمان از همان ساعات اولیه حضور آسیب دیدگان زلزله در بیمارستان‌ها گروه‌های مددکاری، روان‌پزشکی و روان شناسی در کنار مصدومان حضور داشتند که بتوانند عوارض جانبی روحی و روانی ناشی از حادثه زلزله را التیام بخشند.
دکتر رضایی اظهار داشت: در حال حاضر تمامی بیماران تعیین تکلیف شده‌اند و خدمات درمانی استاندارد مورد نیاز در جریان است. همچنین تمامی خدمات درمانی ارائه‌شده به این حادثه دیدگان رایگان بوده است. در طی سه روز گذشته با همکاری نهادهای امدادی ذی ربط ازجمله شهرداری تسهیلات اسکان موقت و رفع نیازهای اولیه همراهان مصدومان بستری‌شده در حد توان آن سازمان‌ها در نظر گرفته‌شده بود. همچنین به‌منظور تسهیل بازگشت ترخیص شدگان حادثه زلزله کرمانشاه و همین‌طور همراهانشان فرآیند بازگشت آنها به‌صورت رایگان با تولیت وزارت بهداشت انجام می‌شود.
معاون درمان دانشگاه در پایان از خدمات بهنگام و بی‌شائبه تمامی کارکنان پرتلاش و فداکار گروه‌های مختلف درمانی ازجمله همکاران اورژانس و گروه‌های جراحی تشکر و قدردانی کرد.

انتهای پیام / *
اخبار مرتبط
نظرات کاربران
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
سامانه نظرسنجی و افکار سنجی
اقدام روابط عمومی در انتشار تاریخ شفاهی دانشگاه در قالب مصاحبه های هفتگی با اساتید ، در سایت دانشگاه را چگونه ارزیابی می کنید؟

خیلی خوب
خوب
متوسط
بد
خیلی بد